Наукова періодика України Міжнародний неврологічний журнал


Костюк К. Р. 
Досвід застосування глибинної мозкової стимуляції у хворих на хворобу Паркінсона із супутніми психоневрологічними розладами / К. Р. Костюк, Н. С. Василів, В. Л. Ломадзе // Міжнародний неврологічний журнал. - 2018. - № 5. - С. 42-47. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mnzh_2018_5_8
Мета роботи - оцінка ефективності глибинної мозкової стимуляції у лікуванні хвороби Паркінсона із супутніми психоневрологічними розладами. У дослідження залучено 13 хворих на хворобу Паркінсона (ХП) віком від 37 до 70 років (у середньому 58,61 +- 5,43 року), яким була проведена імплантація системи для двобічної нейростимуляції субталамічних ядер. Середня тривалість захворювання становила 8,53 +- 1,82 року. Оцінку психоневрологічного стану хворих до та після операції проводили з використанням Уніфікованої оцінювальної шкали ХП (UPDRS II), шкали Хена - Яра, шкали денної активності Шваба - інгланда, тесту Бека на депресію, тестів Гамільтона на депресію та тривожність, скороченої шкали оцінки когнітивних функцій (MMSE) і тесту оцінки якості життя PDQ-39. Хірургічні втручання виконували на стереотаксичній системі CRW Radionics. Післяопераційний катамнез становив від 1 до 7 років (у середньому 4,14 +- 0,42 року). Після операції повне припинення тремору та регрес ригідності спостерігались у 12 (92,31 %) осіб; регрес гіпокінезії відзначено в усіх 4 (100,00 %) хворих, у яких вона мала місце до операції. Через 6 місяців після операції відмічено покращення показників за шкалою UPDRS II у період "On" на 74,00 %, а в період "Off" - на 62,90 %. Дозу леводопи зменшено в середньому на 56,14 %. У більшості хворих спостерігалося зменшення рівня депресії та тривожності; показники якості життя за шкалою PDQ-39 покращилися у середньому на 30,00 %. Ускладнень, пов'язаних із хірургічним втручанням, не було. Висновки: психоемоційні розлади у хворих на ХП перебувають у прямій залежності від тривалості захворювання, дози та тривалості вживання замісної леводопа-терапії. Глибинна мозкова стимуляція є безпечним і ефективним методом лікування ХП, який дає можливість усунути або зменшити моторні прояви захворювання, покращити психоемоційний стан і якість життя.
  Повний текст PDF - 2.019 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Костюк К.
  • Василів Н.
  • Ломадзе В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Костюк К. Р. Досвід застосування глибинної мозкової стимуляції у хворих на хворобу Паркінсона із супутніми психоневрологічними розладами / К. Р. Костюк, Н. С. Василів, В. Л. Ломадзе // Міжнародний неврологічний журнал. - 2018. - № 5. - С. 42-47. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mnzh_2018_5_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Костюк Костянтин Романович (медичні науки)
  • Василів Назар Степанович (медичні науки)
  • Ломадзе Віктор Леванович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського