Наукова періодика України Міжнародний неврологічний журнал


Негрич Т. І. 
Особливості перебігу розсіяного склерозу в жінок залежно від народження дітей / Т. І. Негрич, Л. Б. Оринчак // Міжнародний неврологічний журнал. - 2015. - № 5. - С. 45-52. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mnzh_2015_5_8
Мета дослідження - вивчити особливості дебюту розсіяного склерозу (PC) по відношенню до вагітності та пологів, а також ймовірність розвитку загострення цього захворювання під час вагітності та у післяпологовий період. Обстежено 207 жінок, хворих на PC, мешканців м. Івано-Франківськ та Івано-Франківської області із достовірно підтвердженим діагнозом PC. У даних пацієнтів було зібрано анамнез життя та захворювання, а також детально вивчено перебіг вагітностей і народження дітей, проведено клініко-неврологічне обстеження. Середній вік пацієнтів становив <$E37,91~symbol С~0,72> років, середній ступінь тяжкості за шкалою Expanded Disability Status Scale (EDSS) був - <$E4,09~symbol С~0,10> бали. Група контролю у межах цього дослідження не була передбачена. Середня тривалість захворювання на час народження дитини у жінок, хворих на PC - <$E5,90~symbol С~0,51> років. У найменшої кількості хворих початок PC спостерігався під час вагітності та протягом 4 - 12-ти міс після народження дітей. Ймовірність виникнення PC зростала у перші 3 міс та через рік після пологів. У найбільшої частини жінок перші прояви PC виникали через 5,5 років після пологів і більше. Частина оглянутих хворих народжували дітей після дебюту PC. Виявили, що під час вірогідно більшої частини вагітностей не було загострень PC у порівнянні з кількістю вагітностей, під час яких були рецидиви. Загострення демієлінізуючого процесу зустрічалися тільки у 1-му та 2-му триместрах вагітності. У перші 3 міс після пологів не спостерігали підвищеної ймовірності виникнення рецидиву PC. Розвиток загострень PC у перші 3 міс після пологів достовірно не залежить від тривалості хвороби на час пологів, наявності рецидивів під час вагітності та від грудного вигодовування. Висновки: згідно з одержаними даними вагітність не несе у собі підвищеної ймовірності розвитку рецидиву. Тривалість захворювання, наявність загострень PC під час вагітності та грудне вигодовування не впливає на ймовірність виникнення ретиву у перші 3 міс після пологів.Наведено дані власного дослідження впливу вагітності та народження дітей на клінічні характеристики розсіяного склерозу (РС). Опрацьовано дані обстеження 207-ми жінок, хворих на РС. У всіх жінок зібрано анамнез життя та захворювання, детально вивчено перебіг вагітностей і народження дітей. Наведено дані типу пологів серед оглянутих жінок, хворих на РС. Проаналізовано особливості типу перебігу, ступеня прогресування РС за шкалою інвалідизації EDSS залежно від кількості народжених дітей. Зокрема, досліджено перебіг РС у жінок, які народжували після дебюту цього захворювання. Показано вплив переривання вагітності на характеристики демієлінізуючого процесу.
  Повний текст PDF - 591.29 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Негрич Т.
  • Оринчак Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Негрич Т. І. Особливості перебігу розсіяного склерозу в жінок залежно від народження дітей / Т. І. Негрич, Л. Б. Оринчак // Міжнародний неврологічний журнал. - 2015. - № 5. - С. 45-52. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mnzh_2015_5_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Негрич Тетяна Іванівна (медичні науки)
  • Оринчак Лідія Богданівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського