Наукова періодика України Міжнародний неврологічний журнал


Салій З. В. 
Роль післятравматичної церебральної атрофії в структурі наслідків черепно-мозкової травми / З. В. Салій, С. І. Шкробот // Міжнародний неврологічний журнал. - 2015. - № 3. - С. 165-169. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mnzh_2015_3_23
З метою дослідження ролі післятравматичної церебральної атрофії (ПЦА) у структурі наслідків черепно-мозкової травми (ЧМТ) обчислили морфометричні показники у 130 хворих (у 35 в анамнезі була легка ЧМТ (ЛЧМТ), у 95 - тяжка ЧМТ (ТЧМТ)). У 28,57 % хворих із наслідками ЛЧМТ та у 57,89 % із наслідками ТЧМТ діагностовано морфометричні ознаки ПЦА, в обох групах переважали пацієнти із зовнішньою ПЦА. Серед хворих із катамнезом ТЧМТ протягом 6 - 10 років домінували особи з ознаками зовнішньої, з катамнезом 10 і більше років - змішаної ПЦА. У хворих із відкритою ЧМТ в анамнезі частіше діагностували морфометричні ознаки змішаної ПЦА, а при поєднанні удару головного мозку з суб- та епідуральними гематомами ? зовнішньої ПЦА. У хворих із змішаною ПЦА провідними були вогнищевий, а також поєднання вогнищевого та судомного синдромів, комбінація трьох і більше клінічних синдромів та прояви синдрому вегетосудинної дистонії - у групі із внутрішньою ПЦА, лікворно-гіпертензійний та психоорганічний синдроми в поєднанні з вогнищевим - у пацієнтів із зовнішньою ПЦА. Найвищий відсоток пацієнтів із клінічно вираженими тривогою та депресією був у групах з ознаками змішаної та внутрішньої ПЦА, субклінічно виражених тривоги та депресії - у групі з зовнішньою ПЦА.
  Повний текст PDF - 303.283 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Салій З.
 • Шкробот С.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Салій З. В. Роль післятравматичної церебральної атрофії в структурі наслідків черепно-мозкової травми / З. В. Салій, С. І. Шкробот // Міжнародний неврологічний журнал. - 2015. - № 3. - С. 165-169. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mnzh_2015_3_23.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Салій Зоя Василівна (медичні науки)
 • Шкробот Світлана Іванівна (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського