Наукова періодика України Міжнародний неврологічний журнал


Тріщинська М. А. 
Оптимізація лікувальної тактики у пацієнтів з інсомнією на тлі початкових проявів недостатності мозкового кровообігу / М. А. Тріщинська // Міжнародний неврологічний журнал. - 2014. - № 6. - С. 29-37. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mnzh_2014_6_7
Цереброваскулярна патологія є однією з основних причин смертності й основною причиною інвалідизації населення в усьому світі. Особливо актуальним питанням є пошук нових мішеней для патогенетичного лікування початкових стадій цереброваскулярних захворювань. Одним із ранніх симптомів цереброваскулярних захворювань (початкових проявів недостатності мозкового кровообігу (МКО)) є розлади сну (інсомнія), що тісно пов'язані з порушенням функції автономної нервової системи. Відновлення сну та його характеристик має важливе значення не тільки для загального самопочуття пацієнтів, але й для реалізації адаптаційних та компенсаторних можливостей головного мозку за умов впливу судинних факторів ризику. Проведено дослідження, присвячене оцінці впливу цілеспрямованого відновлення якості сну на стан пацієнтів із початковими проявами недостатності МКО. Мета дослідження - оцінка клінічної ефективності, переносимості та безпечності тразодону (50 мг на ніч) у пацієнтів із початковими проявами недостатності МКО на тлі традиційного лікування. У дослідженні взяли участь 45 пацієнтів із початковими проявами недостатності МКО та інсомнією. Основну групу становили 34 хворі віком від 30-ти до 58-ми років, серед яких було 26 жінок та 8 чоловіків (з артеріальною гіпертензією 1 - 2-го ступеня I стадії, дисліпідемією, нестенозуючим атеросклерозом церебральних судин). Групу контролю становили 11 пацієнтів (7 жінок і 4 чоловіки), середній вік яких був <$E47,7~symbol С~6,7> року. Всім хворим проводили загальноклінічне, клініко-неврологічне, клініко-психологічне та клініко-інструментальне обстеження. Пацієнти основної групи одержували додатково до стандартної терапії 50 мг тразодону на ніч протягом спостереження (4 тиж) на відміну від пацієнтів контрольної групи, які одержували лише стандартну терапію. В основній групі самопочуття пацієнтів статистично значимо покращалося у порівнянні з попереднім станом. Хворі відмічали зменшення інтенсивності або зникнення таких скарг, як головний біль, запаморочення, схвильованість, ком у горлі, відчуття серцебиття, покращалися здатність до концентрації уваги та якість сну. В контрольній групі стан пацієнтів мав тенденцію до покращання, але менш динамічно. В основній групі протягом 4-х тиж статистично значимо зменшилися прояви вегетативної дисфункції (з <$E35,35~symbol С~9,75> бала до <$E30,22~symbol С~11,1> бала за опитувальником для виявлення ознак вегетативних порушень) та реактивної тривожності (з <$E41,82~symbol С~11,02> бала до <$E36,62~symbol С~10,5> бала за шкалою Спілбергера). В контрольній групі показники мали тенденцію до позитивної динаміки. Висновки: з метою більш суттєвого та безпечного впливу на симптоми початкових проявів недостатності МКО, зокрема проявів інсомнії, в схему лікування доцільно включати тразадон (триттіко) у дозах, близьких до 50 мг, на ніч.
  Повний текст PDF - 305.493 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Тріщинська М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Тріщинська М. А. Оптимізація лікувальної тактики у пацієнтів з інсомнією на тлі початкових проявів недостатності мозкового кровообігу / М. А. Тріщинська // Міжнародний неврологічний журнал. - 2014. - № 6. - С. 29-37. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mnzh_2014_6_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Тріщинська Марина Анатоліївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського