Наукова періодика України Молодь і ринок


Столяренко О. 
Вивчення гуманістичних пріоритетів ціннісних орієнтацій молоді / О. Столяренко, О. Столяренко // Молодь і ринок. - 2016. - № 1. - С. 25-29. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mir_2016_1_6
На основі результатів опитування молоді (кількісні параметри експериментальної вибірки не встановлено) одержано дані, що дозволяють стверджувати про високий рівень формування гуманістичних цінностей у незначної частки респондентів. Зазначено, що в системі аксіологічних пріоритетів молоді гуманістична свідомість і поведінка співпадають лише у тих, хто усвідомив гуманістичні орієнтації і цінності як групу інтегрованих якостей в єдності трьох суттєвих її ознак: доброти, справедливості, протидії проявам зла. Розбіжності між свідомістю та поведінкою починаються у тих із них, у свідомості яких знайшли відображення лише дві ознаки і, відповідно, не завершено процес узагальнення. Неповнота і невпорядкованість знань про структуру гуманістичних якостей виявляється в недостатньому усвідомленні сутності гуманістичних цінностей і ціннісних орієнтацій, у нестійкості їх прояву у поведінці. Зазначено, що у більшості респондентів доброта має споглядальний і неактивний характер. Вивчення особливостей формування гуманістичних ціннісних орієнтацій на констатувальному етапі зумовило постановку проблем етичного, морального і поведінкового характеру. Констатовано, що існує потреба у доповненні й удосконаленні методики дослідження стану гуманістичного виховання в навчальних закладах різного рівня.Экспериментально исследована проблема формирования у молодежи (экспериментальную выборку не установлено) гуманистических ориентаций. Отмечено, что в системе аксиологических приоритетов молодежи гуманистическое сознание и поведение совпадают только у тех, кто осознал гуманистические ориентации и ценности как группы интегрированных качеств в единстве трех существенных признаков: доброты, справедливости противодействия проявлениям зла. Разногласия между сознанием и поведением начинаются у тех из них, в сознании которых нашли отражение лишь два признака и, соответственно, не завершился процесс обобщения. Неполнота и неустроенность знаний о структуре гуманистических качеств проявляется в плохом понимании сущности гуманистических ценностей и ценностных ориентаций, в неустойчивости их проявления в поведении. Отмечено, что у большинства респондентов доброта имеет созерцательный и неактивный характер. Изучение особенностей формирования гуманистических ценностных ориентаций на констатирующем этапе обусловило возникновение проблем этического, нравственного и поведенческого характера. Нуждается в дополнении и усовершенствовании методика исследования состояния гуманистического воспитания в учебных заведениях различного уровня.The article deals with the substantiation of the importance and researches the peculiarities of humanistic orientation of senior pupils and students in the modern conditions.The article analyzes the current problems of formation of value orientations of modern Ukrainian youth on humanistic principles; defines their importance in the implementationof life plans and choosing a future career by the young people, respect their parents, friends and other members of society.
  Повний текст PDF - 240.298 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Столяренко О.
  • Столяренко О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Столяренко О. Вивчення гуманістичних пріоритетів ціннісних орієнтацій молоді / О. Столяренко, О. Столяренко // Молодь і ринок. - 2016. - № 1. - С. 25-29. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mir_2016_1_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Столяренко Олена Миколаївна (економічні науки)
  • Столяренко Олена Володимирівна (економічні науки)
  • Столяренко Олена Миколаївна (економічні науки)
  • Столяренко Олена Володимирівна (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського