Наукова періодика України Мінералогічний журнал


Демченко О. С. 
Склад відсіву дробильно-сортувальних фабрик Криворізького басейну як вторинної залізорудної сировини / О. С. Демченко, В. Д. Євтєхов // Мінералогічний журнал. - 2017. - Т. 39, № 4. - С. 89-96. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mineral_2017_39_4_9
Поклади багатих руд Криворізького басейну розробляються сімома шахтами і двома кар'єрами. У процесі видобутку руд через недосконалість гірничодобувних технологій і складність форми рудних покладів відбувається підмішування до рудної маси нерудного матеріалу, головним компонентом якого є рудовмісні гематитові кварцити. Внаслідок цього загальний вміст заліза у складі видобутої рудної маси значно нижчий (52 - 54 мас. %) у порівнянні з показниками, які відповідають сучасним вимогам металургійних підприємств до товарної агломераційної руди (55 - 60 мас. %). Для підвищення вмісту заліза у складі товарної руди видобуту з надр рудну масу переробляють на дробильно-сортувальних фабриках (ДСФ). Дрібнозернистий продукт останньої стадії грохотіння є товарною агломераційною рудою з вмістом заліза від 55 - 57 до 60 - 62 мас. %. Крупнозернистий продукт (крупнозернистий відсів ДСФ), який є відходом збагачення, досліджено як вторинну залізорудну сировину для виробництва корисних кінцевих продуктів з різним вмістом заліза - 55 - 69 мас. %. За результатами петрографічних, мінералогічних і хімічних досліджень матеріалу 27 проб відсіву всіх шахт і карієрів, головними компонентами відсіву (76 - 77 мас. % від його загальної маси) є багаті залізні руди, зруденілі та рядові гематитові кварцити; вміст малорудних нерудних компонентів (сланці, силікатні та мономінеральні кварцити) - 23 - 24 мас. %. Вміст петрографічних компонентів, мінеральний і хімічний склад відсіву в напрямку від південного до північного флангу Саксаганського залізорудного району змінюється несуттєво - для кожного компонента в межах 1 - 3 мас. %: зменшується кількість уламків багатих руд, зруденілих гематитових кварцитів, малорудних гематитових кварцитів, сланців та жильного кварцу; в зворотному напрямі суттєво зростає кількість рядових гематитових кварцитів. Подібність мінерального складу, структури та текстури рудних і породних компонентів відсіву ДСФ різних шахт надають підставу для розробки єдиної технологічної схеми його збагачення.
  Повний текст PDF - 1.251 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Демченко О.
  • Євтєхов В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Демченко О. С. Склад відсіву дробильно-сортувальних фабрик Криворізького басейну як вторинної залізорудної сировини / О. С. Демченко, В. Д. Євтєхов // Мінералогічний журнал. - 2017. - Т. 39, № 4. - С. 89-96. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mineral_2017_39_4_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Демченко Олег Сергійович (геологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського