Наукова періодика України Мінералогічний журнал


Зюльцле О. В. 
Радіогеохронологія порід зони зчленування Дністровсько-Бузького та Росинсько-Тікицького мегаблоків. Стаття 1. Геохронологія породних комплексів Росинсько-Тікицького мегаблоку / О. В. Зюльцле, Л. М. Степанюк, В. В. Зюльцле, Т. І. Довбуш, С. І. Курило // Мінералогічний журнал. - 2016. - Т. 38, № 1. - С. 84-95. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mineral_2016_38_1_9
З застосуванням методу мас-спектрометрії визначено вік цирконів і монацитів із проб, відібраних з метаморфічних та ультраметаморфічних порід Росинсько-Тікицького мегаблоку у межах північної частини зони зчленування Дністровсько-Бузького та Росинсько-Тікицького мегаблоків. Установлено, що ізотопний вік цирконів і монацитів становить 2,04 - 2,1 млрд рр. Виходячи з того, що поява монациту у мінеральному парагенезисі даних порід пов'язана з процесами їх калішпатизації на завершальному етапі формування, визначений вік цирконів і монацитів відображає час прояву процесів калішпатизації. Ці процеси є синхронними із завершальним етапом становлення структурно-речовинних комплексів Дністровсько-Бузького мегаблоку та пов'язані з широким проявом у межах Росинсько-Тікицького мегаблоку палінгенно-метасоматичних процесів, що обумовили діафторез архейської інфраструктури мегаблоку і виникнення двопольовошпатових гібридних "полімігматитів" і плагіоклазмікроклінових гранітоїдів.Наведено результати визначення віку цирконів і монацитів із проб, відібраних із глиноземистих метаморфічних і ультраметаморфічних порід Дністровсько-Бузького мегаблоку в межах північної частини зони зчленування Дністровсько-Бузького та Росинсько-Тікицького мегаблоків, одержані за допомогою уран-свинцевого ізотопного методу. З'ясовано, що ізотопний вік цирконів і монацитів становить 2,04 - 2,1 млрд рр. Максимальні значення віку цирконів одержано для складно побудованих кристалів з ядрами. Виходячи з того, що поява монациту у мінеральному парагенезисі даних порід пов'язана з процесами їх калішпатизації на заключному етапі формування, визначений вік цирконів і монацитів вказує час остаточної консолідації. Але тісна асоціація глиноземистих порід Дністровсько-Бузького мегаблоку з чарнокітоїдами архейського віку, характер їх співвідношення з утвореннями діафторованої гранулітової інфраструктури Росинсько-Тікицького мегаблоку та наявність реліктових ядер у середині кристалів диркону свідчать про більш давній вік (давніший за 2,1 млрд рр.) початкової фази формування цих порід.
  Повний текст PDF - 416.387 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Зюльцле О.
  • Степанюк Л.
  • Зюльцле В.
  • Довбуш Т.
  • Курило С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Зюльцле О. В. Радіогеохронологія порід зони зчленування Дністровсько-Бузького та Росинсько-Тікицького мегаблоків. Стаття 1. Геохронологія породних комплексів Росинсько-Тікицького мегаблоку / О. В. Зюльцле, Л. М. Степанюк, В. В. Зюльцле, Т. І. Довбуш, С. І. Курило // Мінералогічний журнал. - 2016. - Т. 38, № 1. - С. 84-95. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mineral_2016_38_1_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Зюльцле Олег Веніамінович (геологічні науки)
  • Степанюк Леонід Михайлович (1955–) (геологічні науки)
  • Курило Сергій Ігорович (геологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського