Наукова періодика України Мінералогічний журнал


Пономаренко О. М. 
Перетворення природних оксидів та гідроксидів заліза з антиферомагнітною структурою в / О. М. Пономаренко, В. П. Іваницький, О. Б. Брик, Н. О. Дудченко, Е. В. Польшин // Мінералогічний журнал. - 2014. - Т. 36, № 3. - С. 92-97. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mineral_2014_36_3_12
За допомогою методів РФА, магнітних вимірів та мессбауерівської спектроскопії досліджено перетворення (омагнічування) гематиту та гетиту і мінеральних складових окиснених залізних руд - у магнетит шляхом їх термічної обробки в діапазоні температури 300 - 650 C у присутності крохмалю. Процеси омагнічування вивчено на прикладі багатої залізослюдко-мартитової руди та бурого залізняку із криворізьких родовищ. Два зразки були представлені сумішшю кварцу і гематиту, третій - кварцу, гематиту і гетиту. Присутність антиферомагнітних мінералів в окиснених залізних рудах істотно знижує рентабельність їх використання для виготовлення рудних концентратів, а також погіршує екологічні проблеми залізорудних регіонів через збільшення об'єму відходів. Показано можливість ефективного перетворення мінералів з антиферомагнітною структурою в магнетит. Вихід реакції перетворення залежить від співвідношення мінеральних складових у вихідній сировині та активності кожної із них у реакції відновлення іонів Fe<^>3+. Гетит, порівняно з гематитом, характеризується меншою енергією активації реакції відновлення Fe<^>3+ в його структурі. Результати можуть бути використані під час розробки ефективних технологій збагачення залізних руд для виготовлення рудних концентратів.
  Повний текст PDF - 293.949 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Пономаренко О.
  • Іваницький В.
  • Брик О.
  • Дудченко Н.
  • Польшин Е.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Пономаренко О. М. Перетворення природних оксидів та гідроксидів заліза з антиферомагнітною структурою в / О. М. Пономаренко, В. П. Іваницький, О. Б. Брик, Н. О. Дудченко, Е. В. Польшин // Мінералогічний журнал. - 2014. - Т. 36, № 3. - С. 92-97. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mineral_2014_36_3_12.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Пономаренко Олександр Миколайович (1950–) (геологічні науки)
  • Іваницький Володимир Павлович (геологічні науки)
  • Дудченко Наталія Олександрівна (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського