Наукова періодика України Мінералогічний журнал


Schuiling R. D. 
Olivine to Combat Climate Change / R. D. Schuiling // Мінералогічний журнал. - 2011. - Т. 33, № 2. - С. 100-104. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mineral_2011_33_2_15
Вивітрювання основних порід, що містять магнієві і кальцієві силікати, є основним механізмом поглинання СО2 протягом тривалого часу з тривалим збереженням органічного вуглецю. Виділення СО2 під час спалювання викопних паливних матеріалів, щонайменше, вдесятеро вище, ніж виділення СО2 Землею. Рівноваги між виділенням і поглинанням вже не існує і концентрація СО2 в атмосфері поступово зростає. Необхідно з'ясувати, чи можливо стимулювати природний процес вивітрювання так, щоб відновити цю рівновагу. Вивітрювання відбувається на поверхні порід, отже, необхідно збільшити наявну площу поверхні. Це можна зробити, видобуваючи і подрібнюючи придатні для цього породи і розсіюючи порошок над землею і мілководними морями. Чинники, що впливають на швидкість реакції, без урахування розмірів зерен, - температура, рН і вода. Отже, найбільш придатні для цього грунти тропічних країн. Атмосфера грунтів в середньому в сотні разів більше збагачена СО2, ніж повітря, що обумовлено розпадом рослинного матеріалу і диханням грунтової фауни. Високий тиск СО2 знижує рН, що є сприятливим фактором для вивітрювання. Найпридатнішим типом порід є дуніт, складений більш ніж на 90 % з олівіну. Масиви дуніту знайдені в багатьох країнах на кожному континенті. Великі масиви цих порід поряд з іншими країнами розташовані у Гвінеї, Сьєрра-Леоне і на Березі Слонової Кості.
  Повний текст PDF - 341.552 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Schuiling R.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Schuiling R. D. Olivine to Combat Climate Change / R. D. Schuiling // Мінералогічний журнал. - 2011. - Т. 33, № 2. - С. 100-104. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mineral_2011_33_2_15.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського