Наукова періодика України Мінералогічний журнал


Шумлянський Л. В. 
Геохімічні та ізотопно-геохімічні особливості порід Федорівського ільменіт-апатитового родовища, Коростенський плутон / Л. В. Шумлянський // Мінералогічний журнал. - 2010. - Т. 32, № 3. - С. 72-81. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mineral_2010_32_3_9
Розглянуто особливості хімічного складу порід Федорівського розшарованого інтрузиву. Показано, що всі породи формувались з єдиного вихідного розплаву йотунітового складу. За своїм ізотопним складом та віком Федорівський інтрузив цілком подібний до інших масивів пізньої габроїдної серії Коростенського плутону, а також до анортозитів головної серії. Нижня зона інтрузиву утворилась під час кристалізації мінерального парагенезису, що включав олівін, авгіт, ільменіт та плагіоклаз. У центральній розшарованій та у верхній крайовій зонах до цих мінералів додалися титаномагнетит і апатит. Закономірна еволюція складу порід за розрізом інтрузиву пов'язана з еволюцією складу розплаву, що відбувалась завдяки фракціонуванню.
  Повний текст PDF - 288.634 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шумлянський Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шумлянський Л. В. Геохімічні та ізотопно-геохімічні особливості порід Федорівського ільменіт-апатитового родовища, Коростенський плутон / Л. В. Шумлянський // Мінералогічний журнал. - 2010. - Т. 32, № 3. - С. 72-81. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mineral_2010_32_3_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Шумлянський Леонід Владиславович (геологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського