Наукова періодика України Microbiological journal


Петриченко В. Ф. 
Формування азотфіксувального потенціалу та продуктивності сортів сої селекції Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН / В. Ф. Петриченко, С. Я. Кобак, В. М. Чорна, С. І. Колісник, В. В. Лихочвор, С. В. Пида // Мікробіологічний журнал. - 2018. - Т. 80, № 5. - С. 63-75. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/MicroBiol_2018_80_5_7
Мета роботи - дослідити формування азотфіксувального потенціалу та продуктивності різних сортів сої селекції Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН залежно від бактеризації на сірих лісових середньосуглинкових грунтах за умов Лісостепу правобережного. У роботі було використано мікробіологічні, фізіологічні та біохімічні методи, а також газову хроматографію. Для визначення кількості та маси бульбочок використовували метод монолітів. Наведено результати досліджень впливу бактеріального препарату-інокулянту оптімайз 200 (діюча основа - штам Bradyrhizobium japonicum 61A273) на динаміку формування та продуктивність соєво-ризобіального симбіозу за наявності в грунті фонових популяцій ризобій сої. Визначено азотфіксувальний потенціал та урожайність насіння сортів сої селекції Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН за дії бактеризації. Виявлено, що бактеризація біопрепаратом оптімайз 200 підвищує ефективність симбіотичної системи сої і, як наслідок, забезпечує збільшення урожаю та поліпшення його якості. Висновки: доведено, що за умов Лісостепу правобережного на сірих лісових середньосуглинкових грунтах бактеризація насіння біопрепаратами на основі штамів Bradyrhizobium japonicum покращує формування та функціонування симбіотичного апарату сої навіть на фоні грунтової популяції бульбочкових бактерій. Бактеризація насіння сої сприяє збільшенню біологічно фіксованого азоту на 27 - 37 %, урожайності сої - на 38 - 47 % та вмісту сирого протеїну - до 38,8 %. Встановлено пряму залежність та сильні позитивні кореляційні зв'язки між кількістю біологічно фіксованого азоту та продуктивністю сортів сої.
  Повний текст PDF - 477.472 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Петриченко В.
  • Кобак С.
  • Чорна В.
  • Колісник С.
  • Лихочвор В.
  • Пида С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Петриченко В. Ф. Формування азотфіксувального потенціалу та продуктивності сортів сої селекції Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН / В. Ф. Петриченко, С. Я. Кобак, В. М. Чорна, С. І. Колісник, В. В. Лихочвор, С. В. Пида // Мікробіологічний журнал. - 2018. - Т. 80, № 5. - С. 63-75. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/MicroBiol_2018_80_5_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Чорна Віра Миколаївна (біологічні науки)
  • Пида Світлана Василівна (1959–) (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського