Наукова періодика України Microbiological journal


Svizhak V. K. 
Antimicrobial Properties of New Derivatives of Imidazole / V. K. Svizhak, S. E. Dejneka, V. A. Chornous, O. I. Azarov, V. J. Svizhak // Мікробіологічний журнал. - 2017. - Т. 79, № 5. - С. 46-56. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/MicroBiol_2017_79_5_6
Мета роботи - вивчити in vitro антимікробну активність нових похідних 2,4-дизаміщених 3-(1-арил-імідазол-5-іл)пропен-1-онів та пропан-1-онів як основу для наступного цілеспрямованого синтезу нових протимікробних препаратів. Дослідження антимікробних властивостей нових сполук хімічного синтезу - 8 похідних 2,4-дизаміщених 3-(1-арил-імідазол-5-іл)пропен-1-онів та 9 похідних 2,4-дизаміщених 3-(1-арил-імідазол-5-іл)пропан-1-онів - проведено з використанням загальноприйнятої методики дворазових серійних розведень у рідкому живильному середовищі та визначенням мінімальних бактеріо(фунгі)статичних і бактери(фунгі)цидних концентрацій сполук щодо референс-штамів Staphylococcus aureus АТСС 25923, Escherichia coli АТСС 25922 та Candida albicans АТСС 885-653. Встановлено, що мінімальні бактеріостатичні концентрації переважної більшості досліджених похідних 2,4-дизаміщених 3-(1-арил-імідазол-5-іл)пропен-1-онів та пропан-1-онів щодо референс-штамів Staphylococcus aureus АТСС 25923 та Escherichia coli АТСС 25922 знаходяться в межах 31,25 - 125 мкг/мл. Показано, що антикандидозна активність досліджених сполук переважає над їх антибактеріальною дією. Мінімальні фунгістатичні концентрації для переважної більшості вказаних сполук щодо Candida albicans АТСС 885-653 знаходилися в межах від 15,62 до 31,25 мкг/мл, а мінімальні фунгіцидні концентрації відповідно від 15,62 до 250 мкг/мл. Встановлено, що введення толільного замісника в положення 1 імідазольного циклу та атомів Флуору в арильний фрагмент приводить до збільшення антимікробної активності досліджуваних сполук по відношенню до грампозитивних бактерій. Висновки: досліджені сполуки проявляють помірну протимікробну активність як до грампозитивних і грамнегативних бактерій, так і до дріжджоподібних грибів. Встановлено, що антимікробна активність досліджених сполук залежить від їх хімічної структури. Одержані результати надають змогу рекомендувати подальший цілеспрямований синтез нових сполук з прогнозованими протимікробними властивостями.
  Повний текст PDF - 406.831 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Svizhak V.
  • Dejneka S.
  • Chornous V.
  • Azarov O.
  • Svizhak V.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Svizhak V. K. Antimicrobial Properties of New Derivatives of Imidazole / V. K. Svizhak, S. E. Dejneka, V. A. Chornous, O. I. Azarov, V. J. Svizhak // Мікробіологічний журнал. - 2017. - Т. 79, № 5. - С. 46-56. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/MicroBiol_2017_79_5_6.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського