Наукова періодика України Microbiological journal


Романовська В. О. 
Стійкість до дегідратації екстремофільних бактерій з Антарктики та гіперсолоних водойм / В. О. Романовська, П. В. Рокитко, Г. В. Гладка, О. Б. Таширев // Мікробіологічний журнал. - 2016. - Т. 78, № 2. - С. 74-79. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/MicroBiol_2016_78_2_9
Мета роботи - визначити, чи виявляють резистентність до дегідратації мікроорганізми, які є стійкими до УФ-випромінювання. Об'єкти дослідження - екстремофільні бактерії (з островів Антарктики та з гіперсолоних водойм Ізраїлю і Криму). Стійкість бактерій до дегідратації визначали в герметичних ексікаторах, експозиція без доступу вологи 5 тижнів, температура - <$E22~-~25~symbol Р roman C>, вологість - 1 - 4 %. УФ-опромінення бактерій проводили лампою БУФ-15 (X = 254 нм) в діапазоні 40 - 2400 Дж/м<^>2. Після культивування визначали кількість бактерій до та після УФ-опромінення або висушування. Серед досліджених бактерій виявлено як резистентні до дегідратації штами (Firmicutes), так і чутливі до дегідратації (Proteobacteria, Bacteroidetes). Більшість штамів бактерій, які були стійкі до дегідратації, були також стійкими і до УФ-опромінення. Виживання після дегідратації у цих бактерій становило 6,32 - 55,26 %, а ЛД99,99 УФ 240 - 600 Дж/м<^>2. На противагу цьому, представники Proteobacteria були чутливими до даних екстремальних факторів: після дегідратації виживало 0 - 1,6 % клітин та ЛД99,99 УФ становила 80 - 180 Дж/м<^>2. Висновки: одержані результати підтверджують гіпотезу, що між стійкістю бактерій до електромагнітного випромінювання (УФ) та їх резистентністю до дегідратації існує кореляція.
  Повний текст PDF - 377.339 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Романовська В.
  • Рокитко П.
  • Гладка Г.
  • Таширев О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Романовська В. О. Стійкість до дегідратації екстремофільних бактерій з Антарктики та гіперсолоних водойм / В. О. Романовська, П. В. Рокитко, Г. В. Гладка, О. Б. Таширев // Мікробіологічний журнал. - 2016. - Т. 78, № 2. - С. 74-79. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/MicroBiol_2016_78_2_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Рокитко Павло Васильович (біологічні науки)
  • Гладка Галина Василівна (біологічні науки)
  • Таширев Олександр Борисович (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського