Наукова періодика України Мікробіологічний журнал


Мороз О. М. 
Регуляція рівня сірководню ацидофобними бактеріями роду Thiobacillus у техногенних водоймах сірковидобувних регіонів / О. М. Мороз // Мікробіологічний журнал. - 2010. - Т. 72, № 6. - С. 30-36. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/MicroBiol_2010_72_6_6
Показано зростання чисельності ацидофобних тіонових бактерій у водоймах Роздільського та Яворівського сірковидобувних регіонів впродовж 2005 - 2009 рр., яка корелює із зниженням вмісту сірководню у поверхневих шарах води. Виявлено здатність ацидофобних бактерій роду Thiobacillus, виділених з озера "Яворівське", ефективно окиснювати сірководень, внесений до середовища Бейєринка замість тіосульфату. Встановлено, що ефективність окиснення сірководню штамами Thiobacillus sp. Yav-8, Yav-11 та Yav-14 є найвищою (78,48 - 84,56 %) у разі збільшення у середовищі культивування його вмісту вдвічі: до 2584 мг/л. Збільшення кількості сірки у формі натрію сульфіду у 4 і 6 разів, порівняно із її стандартним вмістом у формі тіосульфату натрію у середовищі Бейєринка, не приводило до зростання ефективності окиснення сірководню клітинами.
  Повний текст PDF - 487.482 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Мороз О.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Мороз О. М. Регуляція рівня сірководню ацидофобними бактеріями роду Thiobacillus у техногенних водоймах сірковидобувних регіонів / О. М. Мороз // Мікробіологічний журнал. - 2010. - Т. 72, № 6. - С. 30-36. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/MicroBiol_2010_72_6_6.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Мороз Оксана Михайлівна (біологічні науки)
 • Мороз Олена Миколаївна (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського