Наукова періодика України Мікробіологічний журнал


Іутинська Г. О. 
Дослідження мутагенної активності гексахлорциклогексану та продуктів його мікробної деградації / Г. О. Іутинська, Н. А. Ямборко, А. А. Піндрус // Мікробіологічний журнал. - 2010. - Т. 72, № 6. - С. 18-22. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/MicroBiol_2010_72_6_4
Досліджено мутагенну активність інсектициду гексахлорциклогексану (ГХЦГ) та продуктів його деструкції видами Pseudomonas putida, Stenotrophomonas maltophilia та Bacillus megaterium ІМВ B-7287, здатними розкладати комплекс ізомерів на 46,3 - 86,7 % від вихідного вмісту. Мікробна деструкція пестициду досліджуваними штамами веде до зменшення кількості мутацій у тест-штамів S. typhimurium ТА 100 і S. typhimurium ТА 98 у 1,2 - 1,5 рази у порівнянні з вихідною речовиною. В окремому випадку після трансформації ГХЦГ штамом P. putida 1 інтермедіати підвищували частоту мутацій типу зсуву рамки зчитування у 1,9 рази. Одержані результати необхідні для відбору найбільш перспективних штамів-деструкторів як основи біопрепаратів для ремедіації забруднених ГХЦГ грунтів.
  Повний текст PDF - 377.901 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Іутинська Г.
 • Ямборко Н.
 • Піндрус А.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Іутинська Г. О. Дослідження мутагенної активності гексахлорциклогексану та продуктів його мікробної деградації / Г. О. Іутинська, Н. А. Ямборко, А. А. Піндрус // Мікробіологічний журнал. - 2010. - Т. 72, № 6. - С. 18-22. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/MicroBiol_2010_72_6_4.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Іутинська Галина Олександрівна (біологічні науки)
 • Ямборко Надія Анатоліївна (біологічні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського