Наукова періодика України Мікробіологія і біотехнологія


Титова Л. В. 
Ефективність комплексного застосування мікробних препаратів з фунгіцидами для контролю захворювань та підвищення продуктивності овочевих культур / Л. В. Титова, В. Г. Сергієнко // Мікробіологія і біотехнологія. - 2018. - № 4. - С. 30-41. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/MiB_2018_4_5
Актуальними для сучасного рослинництва є впровадження біотехнологій у практику землекористування, скорочення або заміна хімічних засобів біопрепаратами, в тому числі, мікробними. На сьогоднішній день розроблено широкий спектр біопрепаратів на основі грунтових бактерій, які застосовують для підвищення продуктивності рослин та якості урожаю, захисту рослин від шкідливих організмів, зниження норм внесення мінеральних добрив і пестицидів. Мета роботи - дослідити вплив комплексного застосування мікробних препаратів азотобактерин та біофосфорин з фунгіцидами на розвиток хвороб томатів, огірка, капусти білоголової та їх продуктивність за культивування у відкритому грунті. У роботі було застосовано мікробіологічні методи виділення мікроміцетів з тканин інфікованих рослин; морфолого-фізіологічні методи ідентифікації фітопатогенних мікроміцетів родів Alternaria, Pseudoperonospora і Fusarium; методи польових досліджень; методи визначення розвитку хвороб та ефективності захисної дії біопрепаратів азотобактерин (на основі Azotobacter chroococcum ІМВ B-7171), біофосфорин (на основі Bacillus megaterium ІМВ B-7168) і фунгіцидів Акробат МЦ, Квадріс 250 SC, Ридоміл Голд МЦ 68 WG, інфініто 61S C; статистичні методи. Біопрепарат азотобактерин та його композиція з біофосфорином у сумішах з такими фунгіцидами, як Акробат МЦ, Квадріс 250 SC, Інфініто 61 SC, Ридоміл Голд МЦ 68 WG зі зниженими нормами витрати забезпечували захисний ефект від фітопатогенів на рівні фунгіцидів з повними нормами витрати та підвищення врожайності овочевих культур на 11 - 39 % у порівнянні з контролем. Висновки: обробка препаратами азотфіксувальних і фосфатмобілізувальних бактерій сумісно з фунгіцидами зі зниженими нормами витрати сприяла контролю захворюваності томатів, огірка, капусти білоголової мікозами та підвищенню їх урожаю, що надає змогу зменшити пестицидне навантаження на агроценози в середньому на 17 - 33 % і має важливе екологічне та економічне значення.
  Повний текст PDF - 348.427 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Титова Л.
  • Сергієнко В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Титова Л. В. Ефективність комплексного застосування мікробних препаратів з фунгіцидами для контролю захворювань та підвищення продуктивності овочевих культур / Л. В. Титова, В. Г. Сергієнко // Мікробіологія і біотехнологія. - 2018. - № 4. - С. 30-41. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/MiB_2018_4_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Титова Людмила Вячеславівна (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського