Наукова періодика України Мікробіологія і біотехнологія


Романовська І. І. 
Мукоадгезивний гель з іммобілізованими лізоцимом і кверцетином / І. І. Романовська, А. П. Левицький, С. С. Декіна, А. М. Овсепян // Мікробіологія і біотехнологія. - 2015. - № 3. - С. 30-40. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/MiB_2015_3_5
Мета дослідження - розробити мукоадгезивний гель з сумісно іммобілізованими лізоцимом і кверцетином, дослідити біохімічні, фізико-хімічні та біологічні властивості комплексного препарату. Бактеріолітичну активність лізоциму визначали турбідиметрично, використовуючи як субстрат Micrococcus lysodeikticus АТСС № 4698. Вміст білка визначали за Лоурі-Хартрі, кверцетину - із застосуванням хлориду цирконію (IV) спектрофотометрично. Іммобілізацію здійснювали за допомогою методу включення в гель. Лікувально-профілактичну дію комплексного гелю досліджували на щурах, у яких відтворювали гінгівіт за допомогою індометацину. З використанням натрієвої солі карбоксиметилцелюлози як матриці здійснено сумісну іммобілізацію лізоциму та кверцетину. Показано, що за масових відношень лізоцим: кверцетин: матриця (1 : 0,4 : 6) спостерігається повне включення лізоциму, кверцетину і збереження бактеріолітичної активності ферменту. Одержаний гель має високі мукоадгезивні властивості (сила адгезії 6000 Па), пролонговану дію: час повного виходу ензиму і кверцетину з гелю становили 180 і 75 хв, відповідно. Іммобілізований лізоцим активний в широкому діапазоні значень pH, стабільний в кислому середовищі і під час зберігання. Застосування орального гелю з лізоцимом і кверцетином призводить показники запалення до норми. Висновки: сумісна іммобілізація лізоциму та кверцетину в натрієву сіль карбоксиметилцелюлози не впливає на біохімічні властивості ферменту. Одержаний мукоадгезивний гель з іммобілізованими лізоцимом і кверцетином є препаратом з комплексною біологічною активністю, і чинить антимікробну та протизапальну дії.
  Повний текст PDF - 598.858 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Романовська І.
  • Левицький А.
  • Декіна С.
  • Овсепян А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Романовська І. І. Мукоадгезивний гель з іммобілізованими лізоцимом і кверцетином / І. І. Романовська, А. П. Левицький, С. С. Декіна, А. М. Овсепян // Мікробіологія і біотехнологія. - 2015. - № 3. - С. 30-40. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/MiB_2015_3_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Романовська Ірина Ігорівна (біологічні науки)
  • Левицький Анатолій Павлович (біологічні науки)
  • Декіна Світлана Сергіївна (біологічні науки)
  • Овсепян Ані Місаківна (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського