Наукова періодика України Міжнародний ендокринологічний журнал


Кутасевич Я. Ф. 
Корекція порушень ремоделювання кісткової тканини при довготривалій кортикостероїдній терапії / Я. Ф. Кутасевич, І. О. Олійник, І. О. Маштакова, А. Е. Абдалла // Міжнародний ендокринологічний журнал. - 2019. - Т. 15, № 2. - С. 93-98. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mezh_2019_15_2_7
При тяжких дерматозах зазвичай призначаються препарати кортикостероїдних гормонів досить тривалими курсами і навіть довічно, у зв'язку з чим діагностика виникнення побічних ефектів від тривалого використання системних глюкокортикостероїдів (ГКС), зокрема порушень кісткового обміну, а також їх профілактика є важливою складовою комплексної терапії тяжких дерматозів. Тому розробка методів ранньої діагностики, лікування і профілактики появи порушень ремоделювання кісткової тканини (КТ) під впливом тривалої глюкокортикостероїдної терапії у хворих на тяжкі дерматози вкрай актуальна для сучасної дерматології. Мета дослідження - підвищення ефективності та безпечності лікування хворих на тяжкі дерматози шляхом запобігання або мінімізації розвитку побічних ефектів лікування глюкокортикостероїдними гормонами. У дослідження було залучено 134 хворих на тяжкі дерматози (акантолітична пухирчатка, бульозний пемфігоїд, дерматоз Дюрінга, еритродермія тощо). Використано клініко-анамнестичні, біохімічні, цитологічні, імуноферментні, інструментальні та статистичні методи дослідження. У хворих у результаті тривалої системної глюкокортикостероїдної терапії виявлялося вірогідне зниження кісткової фракції лужної фосфатази у 2,1 раза, рівня остеокальцину - у 6,6 раза і підвищення рівня С-кінцевого телопептиду у 2,2 раза. За даними ультразвукової денситометрії, остеопенію було виявлено у 35,5 %, остеопороз - у 64,5 % пацієнтів. Для корекції ремоделювання КТ призначено препарати кальцію з вітаміном D3 та антирезорбтивний засіб. У результаті відзначалося підвищення зазначених показників, що свідчило про відновлення процесів остеосинтезу та нормалізацію процесів резорбції КТ, що підтверджувалося підвищенням мінеральної щільності КТ в 1,8 раза. Для запобігання розвитку порушень процесів ремоделювання кісткової тканини в комплексному лікуванні призначалися препарати антирезорбтивної дії, кальцію і вітаміну D3 в поєднанні із системними ГКС протягом усього курсу терапії. Висновки: проведене дослідження дозволило підвищити ефективність та безпеку терапії хворих на тяжкі дерматози шляхом запобігання або мінімізації розвитку побічних ефектів лікування глюкокортикостероїдами.
  Повний текст PDF - 1.086 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кутасевич Я.
  • Олійник І.
  • Маштакова І.
  • Абдалла А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кутасевич Я. Ф. Корекція порушень ремоделювання кісткової тканини при довготривалій кортикостероїдній терапії / Я. Ф. Кутасевич, І. О. Олійник, І. О. Маштакова, А. Е. Абдалла // Міжнародний ендокринологічний журнал. - 2019. - Т. 15, № 2. - С. 93-98. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mezh_2019_15_2_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кутасевич Яніна Францівна (медичні науки)
  • Олійник Ірина Олександрівна (медичні науки)
  • Маштакова Ірина Олексіївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського