Наукова періодика України Міжнародний ендокринологічний журнал


Діденко С. М. 
Результати лікування хворих на цукровий діабет з хронічною критичною ішемією нижньої кінцівки / С. М. Діденко // Міжнародний ендокринологічний журнал. - 2018. - Т. 14, № 5. - С. 483-487. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mezh_2018_14_5_10
В Україні досі залишається актуальним дефіцит кваліфікованої судинної хірургічної допомоги, особливо хворим на цукровий діабет (ЦД). Часто хворі на ЦД і хронічну критичну ішемію нижньої кінцівки проходять необгрунтоване консервативне лікування в умовах загальнохірургічного стаціонару з незадовільним результатом. Мета роботи - порівняти результати консервативного лікування з результатами ендоваскулярних і відкритих хірургічних втручань у хворих на ЦД з хронічною критичною ішемією нижньої кінцівки. Проведений аналіз результатів хірургічного лікування 240 пацієнтів із ЦД 2-го типу і хронічною критичною ішемією нижньої кінцівки. До групи А1 увійшли 42 (17,5 %) пацієнти, яким була виконана операція шунтування гомілкових артерій або артерій стопи; до групи А2 - 101 (42,1 %) пацієнт, яким була виконана балонна ангіопластика; до групи Б - 97 (40,4 %) пацієнтів, яким проводили консервативне лікування. З метою коректного порівняння результатів різних видів лікування нами розроблена методика розрахунку коефіцієнта рівня ампутації. З 42 хворих групи А1 у 4 (9,5 %) була виконана ампутація на рівні стегна, у 3 (6,7 %) - на рівні гомілки, у 6 (14,3 %) - трансметатарзальна резекція стопи, у 14 (33,3 %) - ампутація пальців, у 15 (35,7 %) хворих опорна функція стопи не порушилась. Коефіцієнт рівня ампутації в групі А1 = 1,48. Зі 101 хворого групи А2 у двох (2 %) була виконана ампутація на рівні стегна, у чотирьох (4 %) - на рівні гомілки, у 16 (16 %) - трансметатарзальна резекція стопи, у 19 (19 %) - ампутація пальців, у 60 (60 %) хворих опорна функція стопи не порушилась. Коефіцієнт рівня ампутації в групі А2 = 0,78. З 97 хворихгрупи Б у 22 (22,7 %) була виконана ампутація на рівні стегна, у 29 (29,9 %) - на рівні гомілки, у 6 (6,2 %) - трансметатарзальна резекція стопи, в 11 (11,3 %) - ампутація пальців, у 29 (29,9 %) хворих опорна функція стопи не порушилась. Коефіцієнт рівня ампутації в групі Б = 2,79. Висновки: наведена методика розрахунку коефіцієнта рівня ампутації може бути використана для порівняння результатів лікування в групах хворих на ЦД із хронічною критичною ішемією нижньої кінцівки на тлі стенотично-оклюзійного ураження артерій підколінно-гомілково-стопового сегмента, до яких були застосовані різні лікувальні заходи. Найкращі річні результати збереження опорної функції нижньої кінцівки спостерігали у хворих групи А2. Найгірші річні результати спостерігали у хворих групи Б, яким проводили консервативне лікування.
  Повний текст PDF - 2.511 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Діденко С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Діденко С. М. Результати лікування хворих на цукровий діабет з хронічною критичною ішемією нижньої кінцівки / С. М. Діденко // Міжнародний ендокринологічний журнал. - 2018. - Т. 14, № 5. - С. 483-487. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mezh_2018_14_5_10.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Діденко Сергій Миколайович (медичні науки)
  • Діденко Світлана Миколаївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського