Наукова періодика України Міжнародний ендокринологічний журнал


Ткаченко В. І. 
Аналіз поширеності тиреоїдної патології та захворюваності на неї серед населення Київської області та України за 2007 – 2017 рр. / В. І. Ткаченко, Я. А. Максимець, Н. В. Видиборець, О. Ф. Коваленко // Міжнародний ендокринологічний журнал. - 2018. - Т. 14, № 3. - С. 279-284. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mezh_2018_14_3_14
В Україні чітко простежується збільшення кількості пацієнтів із різноманітною патологією щитоподібної залози. Показники поширеності та захворюваності відрізняються в різних регіонах країни залежно від впливу чинників зовнішнього середовища та їх комбінації. Одним із відомих факторів є аварія на ЧАЕС, але ріст тиреоїдної патології на незабруднених територіях свідчить про необхідність більш детального вивчення даної проблеми. Мета роботи - провести аналіз поширеності тиреоїдної патології та захворюваності на неї серед населення Київської області за 2007 - 2017 рр. Проведено аналіз даних щорічних звітів медичних закладів Київської області за 2007 - 2017 рр. Статистичний аналіз проводився за допомогою пакета програм Windows Office Exсel 2016 та IBM SPSS Statistics 23.0. У структурі тиреоїдної патології серед населення Київської області у 2017 р. частка тиреоїдитів становила 11,2 %, гіпотиреозу - 4,6 %, гіпертиреозу - 2,1 %. У жінок тиреоїдити траплялися в 9,7 разу частіше, гіпотиреоз - у 8,3 разу, а гіпертиреоз - у 5,3 разу частіше, ніж у чоловіків. Виявлено вірогідні дані щодо зростання поширеності тиреоїдитів - у 1,9 разу (p << 0,01), гіпотиреозу - у 2,1 разу (p << 0,01), гіпертиреозу - 1,7 разу (p << 0,01) по області. По Україні відбулося зростання поширеності тиреоїдитів у 2,5 разу (p << 0,01), гіпотиреозу - у 1,7 разу (p << 0,01), гіпертиреозу - у 1,5 разу (p << 0,01). Згідно з прогностичними моделями, протягом наступних п'яти років очікується збільшення поширеності тиреоїдитів, гіпо- та гіпертиреозу по області, що може бути спричинено негативним впливом екзо- та ендогенних факторів. Висновки: неухильне зростання поширеності тиреоїдної патології й захворюваності на неї в забруднених і незабруднених після ЧАЕС регіонах України, збільшення частки тиреоїдитів, гіпо- та гіпертиреозу за останнє десятиріччя, прогнозоване зростання даної патології протягом наступних п'яти років свідчить про необхідність аналізу причин і заходів їх профілактики у практиці сімейних лікарів та ендокринологів.
  Повний текст PDF - 2.429 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Ткаченко В.
  • Максимець Я.
  • Видиборець Н.
  • Коваленко О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Ткаченко В. І. Аналіз поширеності тиреоїдної патології та захворюваності на неї серед населення Київської області та України за 2007 – 2017 рр. / В. І. Ткаченко, Я. А. Максимець, Н. В. Видиборець, О. Ф. Коваленко // Міжнародний ендокринологічний журнал. - 2018. - Т. 14, № 3. - С. 279-284. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mezh_2018_14_3_14.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Ткаченко Вікторія Іванівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського