Наукова періодика України Міжнародний ендокринологічний журнал


Архипкіна Т. Л. 
Значення латентної внутрішньоклітинної інфекції у формуванні автоімунного тиреоїдиту в жінок із синдромом полікістозних яєчників / Т. Л. Архипкіна, В. О. Бондаренко, О. А. Гончарова, Л. П. Любимова // Міжнародний ендокринологічний журнал. - 2018. - Т. 14, № 1. - С. 11-14. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mezh_2018_14_1_5
Встановлено механізми, що пов'язують латентну внутрішньоклітинну інфекцію з автоімунними процесами, для удосконалення профілактики автоімунних захворювань. Мета роботи - визначення частоти латентної хламідійної та герпесвірусної інфекції в жінок із синдромом полікістозних яєчників (СПКЯ) та її зв'язку з наявністю автоімунного тиреоїдиту (АІТ), порушеннями тиреоїдної функції та рівнями статевих гормонів. У 55 жінок віком 18 - 24 роки із СПКЯ досліджено рівні загального тестостерону, прогестерону, естрадіолу, тиреотропного гормону, тироксину вільного, антитіл до тиреоїдної пероксидази, хламідій та вірусу простого герпесу 1-го та 2-го типів, проведено сонографію щитоподібної залози. Контрольну групу становили 20 здорових жінок того ж віку. У 21 жінки із СПКЯ спостерігався АІТ у стані еутиреозу та за підвищення рівнів антитіл до тиреоїдної пероксидази; у 14 жінок на тлі АІТ розвинувся субклінічний гіпотиреоз; в інших 20 хворих на СПКЯ тиреоїдної патології не виявлено. Рівні тестостерону були вірогідно вищими, а естрадіолу та прогестерону - вірогідно нижчими, ніж у контрольній групі. Підвищення рівнів антитіл до хламідій (>> 1,1 ОД) встановлено в 9,5 % у групі з АІТ з еутиреозом, у 7,1 % - за наявності субклінічного гіпотиреозу на тлі АІТ та в 5,0 % - за відсутності АІТ. Вірогідної різниці між цими підгрупами не встановлено. Антитіла до вірусу простого герпесу були підвищені в 57,1; 64,3, 30,0 % хворих із СПКЯ відповідно й лише у 20 % жінок із групи контролю. Висновки: наявність латентної герпесвірусної інфекції у молодих жінок із СПКЯ може бути чинником ризику розвитку АіТ. У жінок у постменопаузальному періоді дисбаланс естрогенів і прогестерону також може створити умови для формування АІТ.
  Повний текст PDF - 2.146 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Архипкіна Т.
  • Бондаренко В.
  • Гончарова О.
  • Любимова Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Архипкіна Т. Л. Значення латентної внутрішньоклітинної інфекції у формуванні автоімунного тиреоїдиту в жінок із синдромом полікістозних яєчників / Т. Л. Архипкіна, В. О. Бондаренко, О. А. Гончарова, Л. П. Любимова // Міжнародний ендокринологічний журнал. - 2018. - Т. 14, № 1. - С. 11-14. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mezh_2018_14_1_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Архипкіна Тетяна Леонідівна (медичні науки)
  • Бондаренко Володимир Олександрович (медичні науки)
  • Гончарова Ольга Аркадіївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського