Наукова періодика України Міжнародний ендокринологічний журнал


Сорокман Т. В. 
Функціональний стан гіпофізарно-тиреоїдної системи в дітей з алергодерматозами / Т. В. Сорокман, І. Я. Лозюк, О. В. Макарова, В. Г. Остапчук // Міжнародний ендокринологічний журнал. - 2017. - Т. 13, № 8. - С. 581-585. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mezh_2017_13_8_12
Серед алергічних захворювань переважає шкірна патологія. Від атопічного дерматиту страждає до 10 % дитячого населення. Відомий вплив тиреоїдних гормонів на розвиток атопії. Мета дослідження - вивчити особливості функціонального стану гіпофізарно-тиреоїдної системи в дітей з алергодерматозами. Обстежені 72 дитини віком від 7 до 18 років, яких було розподілено на 4 групи: I - діти, хворі на атопічний дерматит (n = 29), II - на алергійний контактний дерматит (n = 17), III - на простий контактний дерматит (n = 16), IV - практично здорові діти (n = 10). Визначали рівень тироксину, тиреотропного гормона, антитіл до тиреоглобуліну (ТГ). Одержані результати оброблено за допомогою методу статистичного варіаційного та кореляційного аналізу з використанням програми "Біостат". Еритему виявлено у 95,2 %, набряк - у 43,5 %, ексудація - у 37,1 %, екскоріацію - у 43,5 %, ліхеніфікацію - у 56,4 % дітей із загальної групи хворих, що знаходилися під спостереженням. Визначено порушення функції гіпофізарно-тиреоїдної системи на рівні як центральної, так і периферичної ланки. Частота виявлення антитіл до ТГ у дітей I групи була найвищою і перевищувала середні популяційні значення у 3,7 разу (36,7 %; <$Echi sup 2 ~=~17,5>; p << 0,05). Рівень ТГ у всіх обстежених хворих був вірогідно вищим від рівня групи порівняння. У I групі дітей рівень ТГ був у 15 разів вищим від рівня ТГ у дітей групи порівняння, у II - у 12 разів, у III - в 11 разів. Частота виявлення антитіл до ТГ у групі хворих зі стажем хвороби понад 10 років перевищувала середні популяційні значення у 3,2 разу (34,0 %; <$Echi sup 2 ~=~8,1>; p << 0,05). Висновки: у дітей з алергодерматозами відмічаються зміни морфофункціонального стану гіпофізарно-тиреоїдної системи переважно автоімунного характеру. Для аналізу індивідуального прогнозу захворювань і моніторингу ефективності лікувально-профілактичних заходів доцільно визначати біохімічні показники, спрямовані на оцінку гіпофізарно-тиреоїдної системи у дітей з алергодерматозами.
  Повний текст PDF - 1.927 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Сорокман Т.
  • Лозюк І.
  • Макарова О.
  • Остапчук В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Сорокман Т. В. Функціональний стан гіпофізарно-тиреоїдної системи в дітей з алергодерматозами / Т. В. Сорокман, І. Я. Лозюк, О. В. Макарова, В. Г. Остапчук // Міжнародний ендокринологічний журнал. - 2017. - Т. 13, № 8. - С. 581-585. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mezh_2017_13_8_12.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Лозюк Ірина Ярославівна (медичні науки)
  • Макарова Олена Вікторівна (медичні науки)
  • Остапчук Валентина Григорівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського