Наукова періодика України Міжнародний ендокринологічний журнал


Сидорчук Л. І. 
Таксономічний склад і популяційний рівень мікробіому вмісту порожнини товстої кишки білих щурів з експериментальним тиреотоксикозом / Л. І. Сидорчук // Міжнародний ендокринологічний журнал. - 2017. - т. 13, № 5. - С. 380-385. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mezh_2017_13_5_14
Продукування мікрофлорою кишечника численних біологічно активних сполук та їх метаболітів, взаємодія з імунною та іншими системами актуалізують питання вивчення її змін за різних захворювань, одним з яких є тиреотоксикоз. Мета дослідження - встановити ступінь порушення мікробіому вмісту порожнини товстої кишки білих щурів з експериментальним тиреотоксикозом (ЕТ). Дослідження проведено на 25 статевозрілих самцях білих щурів (15 - контрольна група, 10 - дослідна). Моделювали ЕТ шляхом внутрішньошлункового введення L-тироксину упродовж 14 днів. За стерильних умов проводили лапаротомію, брали відрізок (2 - 3 см) товстої кишки з її вмістом. До вмісту додавали стерильний 0,9 % розчин хлориду натрію. Готували серію десятикратних розведень з концентрацією вихідної суміші від 10<^>-2 до 10<^>-11. З кожної пробірки 0,01 мл висівали на тверді живильні середовища з подальшим виділенням та ідентифікацією мікробів за морфологічними, тинкторіальними, культуральними та біохімічними властивостями. Показано, що у тварин з ЕТ головний мікробіом представлений бактеріями роду Bifidobacterium, Lactobacillus, Bacteroides, а також умовно-патогенними ентеробактеріями (Escherichia, Proteus, Klebsiella), пептококом, стафілококами й клостридіями. Це супроводжується елімінацією з біотопу бактерій родів Peptostreptococcus, Enterococcus та контамінацією К. oxytoca та стафілококами. Відзначено виражений дефіцит біфідобактерій на 42,81 %, лактобактерій - на 22,57 %, нормальних кишкових паличок - на 16,48 %. За популяційним рівнем, коефіцієнтом кількісного домінування й коефіцієнтом значущості провідне місце посідають бактероїди, роль яких підвищується на 21,72 %, а лактобактерій - знижується на 39,31 %, біфідобактерій - знижується на 51,48 % та кишкової палички - знижується на 57,49 %. При цьому підвищується роль пептокока у 3,37 разу, клостридій - у 4,53 разу, протеїв - на 72,93 %. Висновки: у разі ЕТ відбувається елімінація бактерій роду Bifidobacterium, Lactobacillus, Peptostreptococcus, Enterococcus і контамінація біотопу умовно-патогенними ентеробактеріями (Proteus, Klebsiella) і стафілококами. Дефіцит біфідобактерій і лактобактерій призводить до змін таксономічного складу й формування дисбактеріозу II і III ступеня.
  Повний текст PDF - 1.757 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Сидорчук Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Сидорчук Л. І. Таксономічний склад і популяційний рівень мікробіому вмісту порожнини товстої кишки білих щурів з експериментальним тиреотоксикозом / Л. І. Сидорчук // Міжнародний ендокринологічний журнал. - 2017. - т. 13, № 5. - С. 380-385. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mezh_2017_13_5_14.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського