Наукова періодика України Міжнародний ендокринологічний журнал


Войтенко В. В. 
Можливості комплексного медикаментозного лікування при комбінованих травмах гортанних нервів у тиреоїдній хірургії / В. В. Войтенко, В. О. Паламарчук // Міжнародний ендокринологічний журнал. - 2016. - № 4. - С. 108-111. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mezh_2016_4_18
Мета роботи - вивчення впливу різних методів медикаментозного лікування у пацієнтів із дисфонічним синдромом після хірургічного втручання на щитоподібній залозі (ЩЗ) унаслідок інтраопераційної травми верхнього гортанного нерва та комбінованої травми верхнього гортанного нерва та поворотного гортанного нерва. Дослідження різних методів медикаментозного лікування було проведене в 47-ми пацієнтів із дисфонічними проявами після оперативного втручання на ЩЗ. Пацієнти перебували в стані еутиреозу, їх було оглянуто на всіх етапах лікування лор-лікарем за допомогою відеоларингоскопа. Визначали показники акустичного аналізу голосу та проводили оцінку якості голосу (voice handicap index - VHI-30). Під час використання запропонованої методики застосовували поєднання 2-х фармакологічних препаратів: лізину (МНН Lysine, код АТХ С05С Х) та холіну альфосцерату (МНН Choline alfoscerate, код АТХ N07A X02). У ранньому післяопераційному періоді у разі виявлення дисфонічних розладів пацієнтам призначалася відповідна медикаментозна терапія. Визначення показників акустичного аналізу голосу, оцінку якості голосу та картини у разі фіброларингоскопії проводили в групах пацієнтів на сьому та 14-ту добу після призначення лікування. Усіх хворих було розподілено на 4 групи. У першій та третій групах із діагностованим дисфонічним синдромом проводилася традиційна терапія. У другій і четвертій групах призначали комбіновану терапію лізином та холіну альфосцератом. У ъ результаті проведеного дослідження виявлено, що в другій та четвертій групах пацієнтів відзначається суттєва зміна показників у бік майже нормальних у порівнянні з першою та третьою групами за рахунок збільшення F0 та <$EDELTA>F0. Суттєвим є покращання якості життя, про що свідчить зниження VHI-30. Висновки: використання комбінації лізину та холіну альфосцерату в лікуванні післяопераційної дисфонії є ефективнішим у порівнянні з традиційною консервативною терапією за рахунок покращання психоемоційного стану та відновлення функціональних особливостей голосового апарату гортані. Цю методику рекомендовано в комплексному лікуванні паралічів та парезів гортані.
  Повний текст PDF - 237.163 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Войтенко В.
  • Паламарчук В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Войтенко В. В. Можливості комплексного медикаментозного лікування при комбінованих травмах гортанних нервів у тиреоїдній хірургії / В. В. Войтенко, В. О. Паламарчук // Міжнародний ендокринологічний журнал. - 2016. - № 4. - С. 108-111. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mezh_2016_4_18.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Паламарчук Володимир Олександрович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського