Наукова періодика України Міжнародний ендокринологічний журнал


Чернявська І. В. 
Профіль чинників ризику кардіоваскулярних ускладнень при ішемічній хворобі серця в осіб із нормальним і порушеним вуглеводним обміном / І. В. Чернявська // Міжнародний ендокринологічний журнал. - 2016. - № 3. - С. 27-31. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mezh_2016_3_5
Мета роботи - провести порівняльний аналіз профілю загальнопопуляційних чинників ризику розвитку кардіоваскулярних ускладнень у пацієнтів з ішемічною хворобою серця (ІХС) на тлі нормального та порушеного вуглеводного обміну (ВО). З метою оцінки частоти різних форм ІХС залежно від стану ВО було сформовано такі групи: група I - 113 хворих на цукровий діабет (ЦД) 2-го типу, група II - 69 осіб із порушеною толерантністю до глюкози (ПТГ) і група III - 60 осіб без порушень ВО. У подальшому з цих груп обстежених для порівняння профілю чинників ризику розвитку серцево-судинних захворювань (ССЗ) було виділено підгрупи хворих з ІХС: 32 хворих на ЦД 2-го типу та ІХС, 14 хворих із ПТГ та ІХС, 10 пацієнтів з ІХС без порушень ВО. Безбольову ішемію міокарда (ББІМ) було виявлено в 21-го (18,6 %) хворого на ЦД 2-го типу, у 5-ти (7,2 %) осіб із ПТГ і у двох пацієнтів (3,3 %) із нормальним ВО. З показників, що характеризують чинники ризику розвитку ССЗ і мають високу прогностичну цінність щодо наявності ББІМ, комбінація з таких предикторів, як чоловіча стать, тривалість ЦД 2-го типу, наявність обтяженого сімейного анамнезу за ІХС І/або ЦД 2-го типу, вміст HbA1c, холестерину ліпопротеїнів високої щільності, наявність гіпертрофії і діастолічної дисфункції I типу лівого шлуночка, має найбільшу здатність прогнозувати наявність обговорюваної патології у хворих на ЦД 2-го типу. Висновки: профіль загальнопопуляційних чинників ризику розвитку ССЗ у хворих на ЦД 2-го типу та ІХС є найбільш несприятливим. В осіб із ранніми порушеннями ВО і нормальним ВО він статистично значимо не відрізняється. Хворі на ЦД 2-го типу з ББІМ у порівнянні з хворими на ЦД 2-го типу без ІХС мають статистично значимо більш виражені порушення показників загальнопопуляційних чинників ризику розвитку ССЗ (куріння, обтяжена спадковість за ІХС і/або ЦД 2-го типу, порушення в системі гемостазу, дисліпідемія), а також додаткових чинників ризику (гіперглікемія, діабетична нефропатія, дисфункція лівого шлуночка).
  Повний текст PDF - 226.22 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Чернявська І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Чернявська І. В. Профіль чинників ризику кардіоваскулярних ускладнень при ішемічній хворобі серця в осіб із нормальним і порушеним вуглеводним обміном / І. В. Чернявська // Міжнародний ендокринологічний журнал. - 2016. - № 3. - С. 27-31. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mezh_2016_3_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Чернявська Ірина Вікторівна (медичні науки)
  • Чернявська Ірина Василівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського