Наукова періодика України Міжнародний ендокринологічний журнал


Зелінська Н. Б. 
Аналіз показників росту дівчаток із синдромом Шерешевського — Тернера залежно від каріотипу в українській популяції / Н. Б. Зелінська, І. Ю. Шевченко, Н. Л. Погадаєва, Є. В. Глоба // Міжнародний ендокринологічний журнал. - 2015. - № 5. - С. 167-173. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mezh_2015_5_27
Мета дослідження - визначення показників зросту та кісткового віку дівчаток із синдромом Шерешевського - Тернера (СШТ) в українській популяції залежно від віку та каріотипу, кінцевого зросту порівняно зі здоровими дівчатами, а також визначення стану соматотропної функції гіпофіза дівчаток із СШТ. Проведено ретроспективний аналіз за період з 2005 по 2014 рр. 502 реєстраційних карт дівчаток із СШТ, віком від 11 місяців до 17 років включно. Поглиблене обстеження проводилось дітям, які проходили амбулаторне чи стаціонарне лікування в НДСЛ "ОХМАТДИТ" та Українському науково-практичному центрі ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин. Визначено фізичний розвиток дитини, кістковий вік, наявність соматотропної недостатності, рівень інсуліноподібного фактора росту 1 (ІФР-1). Для порівняння показників зросту дітей із СШТ та здорових дівчаток загальної популяції використано результати обстеження фізичного розвитку 525 соматично здорових дівчаток із нормальнім жіночим каріотипом віком від 10 місяців до 17 років включно (контрольна група). Різниця показників зросту в дівчаток із СШТ та соматично здорових дівчаток з нормальним жіночим каріотипом була вірогідною (p<<0,05) в усіх вікових групах старше одного року, збільшується з віком, максимальна в пубертатному віці. Ступень затримки зросту в дівчаток із СШТ у середньому становить <$E-3,1~symbol С~1,1> SD з максимальним ступенем затримки в 14 років. Кістковий вік у дівчаток із СШТ затриманий в усіх вікових групах з максимальною різницею з паспортним віком у 17 років. Відсутня вірогідна різниця показників зросту, кісткового віку, рівня стимульованого СТГ та ІФР-1 у дівчаток із СШТ мають нормальну соматотропну функцію, однак у 35,7 % наявний частковій або повний дефіцит соматотропного гормона.
  Повний текст PDF - 454.859 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Зелінська Н.
  • Шевченко І.
  • Погадаєва Н.
  • Глоба Є.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Зелінська Н. Б. Аналіз показників росту дівчаток із синдромом Шерешевського — Тернера залежно від каріотипу в українській популяції / Н. Б. Зелінська, І. Ю. Шевченко, Н. Л. Погадаєва, Є. В. Глоба // Міжнародний ендокринологічний журнал. - 2015. - № 5. - С. 167-173. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mezh_2015_5_27.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Зелінська Наталія Борисівна (медичні науки)
  • Шевченко Ірина Юріївна (медичні науки)
  • Погадаєва Наталія Леонідівна (медичні науки)
  • Глоба Євгенія Вікторівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського