Наукова періодика України Медицина невідкладних станів


Філімонов Р. В. 
Стрес-реакція на операційну травму у хворих із синдромом діабетичної стопи, оперованих в умовах регіонарної анестезії / Р. В. Філімонов // Медицина невідкладних станів. - 2019. - № 6. - С. 116-120. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Medns_2019_6_21
Проведено порівняння таких видів регіонарної анестезії, як одностороння (унілатеральна) спінальна анестезія, традиційна спінальна анестезія і блокада сідничного нерва на стороні проведення оперативного втручання, і аналіз стрес-реакції організму хворого на операційну травму під час хірургічного лікування хворих із синдромом діабетичної стопи. Мета дослідження - порівняти ефективність, надійність і безпеку таких методів регіонарної анестезії, як одностороння й традиційна спінальна анестезія, а також блокада сідничного нерва на стороні хірургічного втручання, на підставі аналізу рівня катехоламінів у добовій порції сечі пацієнта і показників вмісту глюкози у крові. Було обстежено 96 пацієнтів з діагнозом "цукровий діабет, синдром діабетичної стопи". Пацієнтів було розподілено на 3 групи (по 32 пацієнти в кожній) залежно від методу знеболювання: 1-ша група - хворі, прооперовані за умов односторонньої спінальної анестезії; 2-га група - хворі, прооперовані за умов традиційної спінальної анестезії; 3-тя група - хворі, прооперовані за умов блокади сідничного нерва. У кожній групі було по 50 % хворих чоловічої та жіночої статі. Концентрацію глюкози в сироватці крові визначали за допомогою глюкозооксидазного методу до анестезії (на операційному столі), у першу й третю післяопераційну добу. Рівень катехоламінів у сечі визначався в першу післяопераційну добу. Встановлено, що майбутнє хірургічне втручання, сама операція і післяопераційний період викликають ендокринну відповідь, яка характеризується підвищенням вмісту в крові гормонів стресу, перш за все кортизолу й адреналіну. Підвищення рівня глюкози у крові є важливою ознакою стресу. Стабільні цифри рівня глюкози у крові свідчать про сприятливий перебіг періопераційного періоду у хворих, що перенесли операцію на стопі за умов регіонарної анестезії. Висновки: основне завдання анестезіологічного супроводу операції - адекватне знеболювання з відсутністю стрес-реакції організму хворого на операційну травму. За використання регіонарної анестезії вміст у крові гормонів, що визначають стресову відповідь організму на хірургічну агресію, значно нижче, ніж у разі загальної анестезії.
  Повний текст PDF - 1.089 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Філімонов Р.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Філімонов Р. В. Стрес-реакція на операційну травму у хворих із синдромом діабетичної стопи, оперованих в умовах регіонарної анестезії / Р. В. Філімонов // Медицина невідкладних станів. - 2019. - № 6. - С. 116-120. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Medns_2019_6_21.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського