Наукова періодика України Медицина невідкладних станів


Мошківська Л. В. 
Захист легень під час штучного кровообігу у дітей з вродженими вадами серця / Л. В. Мошківська, В. В. Лазоришинець // Медицина невідкладних станів. - 2019. - № 2. - С. 227. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Medns_2019_2_145
Теоретично обґрунтовано та практично вирішено задачу захисту легень під час корекції ВВС в умовах ШК. Представлено аналіз даних 437 хворих дитячого віку з ВВС, які пройшли обстеження та хірургічне лікування в ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України» за період 2012-2016 рр. у відділі хірургії новонароджених та дітей молодшого віку. Дослідження проводили в два етапи. На першому етапі увагу приділили структурі післяопераційних ускладнень та визначенню частоти виникнення легеневих ускладнень в ранньому післяопераційному періоді виконували ретроспективний аналіз історій хвороб 333 пацієнтів, які отримали корекцію ВВС у 2012-2013 рр. із застосуванням стандартної методики інтраопераційного ведення. На другому етапі на підставі результатів ретроспективного дослідження було розроблено і впроваджено методику інтраопераційного захисту легень, яка передбачала перфузію легеневої артерії та проведення штучної вентиляції легень. На цьому етапі у дослідження було включено 104 пацієнти проспективної групи, які були прооперовані за період 2013-2016 рр. Вивчено та проаналізовано причини виникнення легеневих ускладнень у дітей протягом інтраопераційного періоду - на всіх етапах ведення. Визначено частоту реєстрації легеневих ускладнень при проведенні стандартної методики інтраопераційного ведення. Побудовано прогностичні моделі значущих факторів ризику для виявлення легеневих ускладнень в ранньому післяопераційному періоді. Виявлено вихідні та інтраопераційні зміни функції легень (анатомо-фізіологічної, механічної, оксигенаційної). Доведено необхідність збереження штучної вентиляції легень та перфузії легеневої артерії під час кардіоплегічної зупинки серця. Розроблено та впроваджено в практику модифікована методика інтраопераційного ведення пацієнтів з вродженими вадами серця, оперованих в умовах штучного кровообігу. Розробка методики інтраопераційного ведення та впровадження в клінічну практику нового методу захисту легень знизили частоту реєстрації легеневих ускладнень на 8% в ранньому післяопераційному періоді.
  Повний текст PDF - 612.747 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Мошківська Л.
  • Лазоришинець В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Мошківська Л. В. Захист легень під час штучного кровообігу у дітей з вродженими вадами серця / Л. В. Мошківська, В. В. Лазоришинець // Медицина невідкладних станів. - 2019. - № 2. - С. 227. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Medns_2019_2_145.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Мошківська Людмила Вікторівна (медичні науки)
  • Лазоришинець Василь Васильович (1957–) (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського