Наукова періодика України Медицина невідкладних станів


Вовк В. А. 
Поєднання застосування ендоскопічних і лапароскопічних хірургічних методик при лікуванні хворих на гострий холангіт / В. А. Вовк // Медицина невідкладних станів. - 2019. - № 1. - С. 76-79. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Medns_2019_1_12
Лікувальні заходи при гострому холангіті (ГХ) обов'язково передбачають два головних напрями: усунення біліарної гіпертензії та боротьбу з інфекцією в жовчовивідних шляхах. Без своєчасного адекватного лікування це захворювання веде до летального кінця. При холангіті будь-яке хірургічне втручання, що забезпечує достатнє дренування жовчного дерева, вважається адекватним, тому що ліквідує одну з принципових ланок (біліарна гіпертензія) в ланцюгу патогенезу ГХ. У міру досягнення ліквідації гострого процесу проведено корекцію причини виникнення ГХ для запобігання подальшим біліарним ускладненням. Застосування лапароскопічних методик проведення хірургічних втручань при виникненні ГХ переважно обмежується тільки проведенням лапароскопічної холецистектомії після усунення проявів холангіту. Мета роботи - вдосконалення застосування комплексу лапароскопічних та ендоскопічних хірургічних втручань при лікуванні хворих на ГХ. Лапароскопічні та відеоасистовані операції проведені 125 хворим на ГХ у різні строки щодо ендоскопічних трансдуоденальних втручань. Загалом вищевказаним пацієнтам виконані 151 відеолапароскопічне та 102 ендоскопічних хірургічних втручання. Серед них ендоскопічні: ендоскопічна папілосфінктеротомія - 102, в тому числі: механічна літотрипсія - 87, літоекстракція - 25; відеолапароскопічні: лапароскопічна холецистектомія - 113, лапароскопічна холецистостомія - 12, лапароскопічне розкриття та дренування холангіогенних абсцесів печінки - 9, лапароскопічне та відеоасистоване дренування гепатикохоледоха - 8, лапароскопічна та відеоасистована холедохолітотомія - 5, лапароскопічна та відеоасистована холецистоєюностомія - 4. Післяопераційні ускладнення виникли у 9 (7,2 %) хворих. Летальних випадків не було. Лапароскопічні хірургічні втручання та ендоскопічні транспапілярні втручання проведені в різній послідовності залежно від наявності деструктивних змін у жовчному міхурі та доповнювали одне одного. Висновки: оперативні втручання із застосуванням відеолапароскопічних технологій дозволяють в багатьох випадках усунути біліарну гіпертензію як один із патогенетичних факторів ГХ, а також причину його виникнення.
  Повний текст PDF - 557.852 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Вовк В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Вовк В. А. Поєднання застосування ендоскопічних і лапароскопічних хірургічних методик при лікуванні хворих на гострий холангіт / В. А. Вовк // Медицина невідкладних станів. - 2019. - № 1. - С. 76-79. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Medns_2019_1_12.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Вовк Валерій Анатолійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського