Наукова періодика України Медицина невідкладних станів


Філик О. В. 
Тривалість штучної вентиляції легень та функціонування діафрагми у дітей з гострою дихальною недостатністю / О. В. Філик // Медицина неотложных состояний. - 2018. - № 3. - С. 69-74. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Medns_2018_3_14
Пацієнти з комбінованими формами дихальної недостатності часто мають довготривале чи навіть невдале відлучення від штучної вентиляції легень (ШВЛ). Мета дослідження - порівняти тривалість проведення ШВЛ, а також показники функціонування діафрагми за використання технологій P-SIMV та BIPAP у пацієнтів на етапі відлучення від ШВЛ. Проведено проспективне обсерваційне нерандомізоване когортне дослідження серед 27 пацієнтів з гострою дихальною недостатністю. До I (режим P-SIMV) та II груп пацієнтів (режим BIPAP) увійшло по 10 пацієнтів. Первинними точками оцінювання результатів лікування були тривалість проведення інвазивної ШВЛ; вторинними точками - амплітуда рухів обох куполів діафрагми, фракція стоншення діафрагми, виникнення декомпенсованого респіраторного чи змішаного ацидозу. Середня тривалість проведення ШВЛ у пацієнтів першої групи становила 14,14 +- 1,83 доби, у пацієнтів другої групи - 13,2 +- 2,56 доби (p = 0,32). Амплітуда рухів куполів діафрагми в першу добу дослідження становила в I групі пацієнтів 7,2 +- 1,8 мм, у II групі - 6,8 +- 1,5 (p = 0,42); на 5-ту добу лікування цей показник вірогідно не відрізнявся між групами та в I групі зростав до 8,1 +- 2,1 мм, у II - до 8,4 +- 1,9 мм (p = 0,12 та p = 0,89). Вже на 9-ту добу лікування амплітуда рухів правого купола діафрагми вірогідно (p = 0,04) відрізнялася у I групі пацієнтів щодо II групи (9,0 +- 2,1 мм та 10,0 +- 1,3 мм відповідно) та щодо попереднього етапу обстеження (p = 0,05 та p = 0,04). Амплітуда рухів правого купола діафрагми залишалася на рівні понад 10 мм у II групі пацієнтів - на 13-ту та 17-ту добу спостереження за пацієнтами. Висновки: тривалість проведення ШВЛ у дітей з поєднанням обструктивного та рестриктивного типів дихальної недостатності в I та II групах вірогідно не відрізнялася. Спонтанні дихальні зусилля були вірогідно вищими у пацієнтів II групи починаючи з 9-ї доби у порівнянні з пацієнтами I групи.
  Повний текст PDF - 208.44 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Філик О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Філик О. В. Тривалість штучної вентиляції легень та функціонування діафрагми у дітей з гострою дихальною недостатністю / О. В. Філик // Медицина неотложных состояний. - 2018. - № 3. - С. 69-74. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Medns_2018_3_14.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Філик Ольга Володимирівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського