Наукова періодика України Медицина невідкладних станів


Філик О. В. 
Особливості діагностики гострої дихальної недостатності у дітей із сепсисом / О. В. Філик // Медицина неотложных состояний. - 2017. - № 3. - С. 54-59. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Medns_2017_3_9
Описано основні принципи діагностики гострої дихальної недостатності у пацієнтів із сепсисом. Мета роботи - вивчення даних літератури про сучасні стратегії діагностики гострої дихальної недостатності у дітей із сепсисом і дослідження зміни роботи дихальної та серцево-судинної систем дітей із сепсисом. Проведено проспективне обсерваційне дослідження, до якого було включено 62 пацієнти віком від 12 до 16 років із хірургічним сепсисом. Проаналізовано дані щодо застосування у дітей Берлінських дефініцій діагностики гострого респіраторного дистрес-синдрому (ГРДС) та спрощених критеріїв для ресурс-лімітованих країн. У дослідженні виявлено, що 54,8 % пацієнтів із сепсисом не потребували проведення респіраторної терапії; 29 % потребували оксигенотерапії, 9,7 % - механічної вентиляції легень (МВЛ). Лише у 55 % пацієнтів, які потребували проведення оксигенотерапії, було тахіпное. Крім того, оцінено показники гемодинаміки (технологія esCCO), встановлено, що у групі пацієнтів, які одержували оксигенотерапію, хвилинний об'єм кровообігу був вищим щодо показників дітей без дихальної недостатності та становив 5,90 +- 0,61 л/хв і 4,80 +- 0,31 л/хв відповідно. Виявлено, що серед дітей, яким проводилася МВЛ, у 50 % була артеріальна гіпотензія під час надходження на лікування, а в подальшому домінували ознаки гіпердинамічного типу кровообігу з підвищеними показниками хвилинного обієму кровообігу та серцевого індексу, що становили відповідно 6,30 +- 0,42 л/хв і 5,60 +- 0,51 л/хв/м<^>2. Але і надалі зниженим залишався ударний об'єм крові - 41,2 +- 6,1 мл (у порівнянні з 48,1 +- 3,9 мл у пацієнтів без дихальної недостатності). У пацієнтів, яким проводилася МВЛ, індекс SpO2/FiO2 був вірогідно нижчим у порівнянні з групою пацієнтів, які одержували оксигенотерапію, і становив відповідно 212,4 +- 10,1 і 232,1 +- 41,5. Індекс PaO2/FiO2 в групі пацієнтів із МВЛ відповідав середньому ступеню гіпоксемії, згідно з Берлінськими дефініціями ГРДС, і становив 200,8 +- 16,4. За результатами аналізу крові на кислотно-лужну рівновагу встановлено, що у хворих групи проведення МВЛ до моменту її початку був декомпенсований змішаний ацидоз із превалюванням метаболічного компоненту. Висновки: наростання ознак змішаного ацидозу, а також гіпердинамічний тип кровообігу у пацієнтів із сепсисом можуть допомогти верифікувати тих із них, які мають високий ризик розвитку ГРДС.
  Повний текст PDF - 283.932 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Філик О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Філик О. В. Особливості діагностики гострої дихальної недостатності у дітей із сепсисом / О. В. Філик // Медицина неотложных состояний. - 2017. - № 3. - С. 54-59. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Medns_2017_3_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Філик Ольга Володимирівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського