Наукова періодика України Медицина невідкладних станів


Паламарчук В. І. 
Результати застосування мультимодальної програми швидкого відновлення в лікуванні хворих із пахвинними грижами / В. І. Паламарчук, В. М. Лисенко, М. Ю. Крестянов, Р. О. Балацький, О. А. Потапов, В. І. Зубаль, Д. Е. Махмудов // Медицина неотложных состояний. - 2016. - № 6. - С. 81-84. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Medns_2016_6_13
Наведено результати використання мультимодальної програми швидкого одужання у хворих із пахвинними грижами, яким було виконано трансабдомінальну преперитонеальну (ТАРР) алогерніопластику. Мета роботи - покращити безпосередні результати оперативного лікування у даного контингенту хворих. Хворим основної групи виконували інтратекальну анестезію з правобічною поверхневою блокадою шийного сплетіння та попереднього знеболювання троакарних ран і гідропрепарування очеревини. У контрольній групі знеболювання проведено за стандартною методикою ендотрахеального наркозу. У всіх пацієнтів, які входили в основну та контрольну групи, при ТАРР-герніопластиці використовували об'ємний поліпропіленовий протез анатомічної форми, що не потребує додаткової фіксації після його імплантації у преперитонеальний простір. З'єднання країв очеревини над сітчастим імплантатом здійснювали за допомогою технології електрозварювання біологічних тканин. Суб'єктивна оцінка якості життя та задоволеності результатами лікування виявилась статистично вірогідно кращою в основній групі пацієнтів. Лапароскопічна ТАРР-герніопластика, поєднана із мультимодальною програмою швидкого відновлення, є безпечною лікувальною стратегіїю, що може стати альтернативою стандартним методикам лікування та реабілітації хворих із пахвинними грижами.Надано результати використання мультимодальної програми швидкого одужання у хворих із пахвинними грижами, яким було виконано трансабдомінальну преперитонеальну герніопластику. Мета роботи - покращити безпосередні результати оперативного лікування в даного контингенту хворих. Хворим основної групи виконували інтратекальну анестезію з правобічною поверхневою блокадою шийного сплетіння та попереднє знеболювання троакарних ран і гідропрепарування очеревини. У контрольній групі знеболювання проводилося за стандартною методикою ендотрахеального наркозу. Усім пацієнтам, які входили в основну та контрольну групи, при трансабдомінальній преперитонеальній герніопластиці використовували об'ємний поліпропіленовий протез анатомічної форми, що не потребує додаткової фіксації після його імплантації в преперитонеальний простір. З'єднання країв очеревини над сітчастим імплантом здійснювали за допомогою технології електрозварювання біологічних тканин. Суб'єктивна оцінка якості життя та задоволеності результатами лікування виявилася статистично вірогідно кращою в основній групі пацієнтів. Лапароскопічна трансабдомінальна преперитонеальна герніопластика в поєднанні з мультимодальною програмою швидкого відновлення є безпечною лікувальною стратегією, що може стати альтернативою стандартним методикам лікування та реабілітації хворих із пахвинними грижами.
  Повний текст PDF - 285.492 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Паламарчук В.
  • Лисенко В.
  • Крестянов М.
  • Балацький Р.
  • Потапов О.
  • Зубаль В.
  • Махмудов Д.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Паламарчук В. І. Результати застосування мультимодальної програми швидкого відновлення в лікуванні хворих із пахвинними грижами / В. І. Паламарчук, В. М. Лисенко, М. Ю. Крестянов, Р. О. Балацький, О. А. Потапов, В. І. Зубаль, Д. Е. Махмудов // Медицина неотложных состояний. - 2016. - № 6. - С. 81-84. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Medns_2016_6_13.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Паламарчук Володимир Іванович (медичні науки)
  • Лисенко Віктор Миколайович (медичні науки)
  • Лисенко Віктор Миколайович (медичні науки)
  • Крестянов Микола Юхимович (медичні науки)
  • Потапов Олександр Анатолійович (медичні науки)
  • Зубаль Володимир Іванович (медичні науки)
  • Махмудов Дмитро Ельдарович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського