Наукова періодика України Медицина невідкладних станів


Стаднік С. М. 
Вплив стратегії лікування на когнітивні функції пацієнтів з пароксизмальною та персистуючою формами фібриляції передсердь / С. М. Стаднік // Медицина неотложных состояний. - 2016. - № 5. - С. 87-93. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Medns_2016_5_16
З метою оцінки когнітивних функцій (КФ) у пацієнтів з фібриляцією передсердь (ФП) залежно від обраної стратегії лікування й особливостей амбулаторного спостереження обстежено 96 пацієнтів. Ведення хворих здійснювалося в рамках двох загальноприйнятих стратегій: відновлення й подальшого підтримання синусового ритму (СР) і збереження ФП з контролем частоти серцевих скорочень (ЧСС). На першому етапі вивчалися фактори, що впливають на вибір стратегії лікування пацієнтів, госпіталізованих з приводу нападу ФП. За допомогою спеціалізованих шкал проводилася оцінка переносимості ФП, рівня КФ, тривоги й депресії. Другий етап полягав в амбулаторному спостереженні за пацієнтами. Пацієнти були рандомізовані на дві групи: 1-ша - група активного спостереження, 2-га - група звичайного спостереження. Вибір стратегії лікування хворих з ФП визначався такими факторами, як вік, зловживання алкоголем, розмір лівого передсердя, форма ФП (пароксизмальна/персистуюча), а також бажання самого пацієнта. При безпосередньому опитуванні як найважливіші фактори для вибору стратегії контролю ЧСС лікарі вказували тривалість пароксизму ФП понад 1 рік і задовільну переносимість ФП. При прийнятті рішення про відновлення СР найбільше значення мали бажання пацієнта, відсутність значимої дилатації лівого передсердя, рідкісні (менше від 4 разів на рік) пароксизми й молодий вік пацієнтів. КФ хворих з ФП, лікування яких здійснюється в рамках стратегії контролю ЧСС, були істотно нижчими, ніж у пацієнтів, у яких відновлюють і підтримують СР. Крім того, серед даної групи хворих поширеність депресії була істотно вище. Динаміка КФ хворих із ФП не залежала від стратегії лікування, але залежала від статі, вихідного рівня КФ, характеру амбулаторного спостереження й соціальних факторів (проживання без сім'ї). Пацієнти з більш високим рівнем КФ мали більшу прихильність до призначеного лікування та були менш схильні до самостійної відміни аміодарону (протягом 24 місяців спостереження).
  Повний текст PDF - 487.852 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Стаднік С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Стаднік С. М. Вплив стратегії лікування на когнітивні функції пацієнтів з пароксизмальною та персистуючою формами фібриляції передсердь / С. М. Стаднік // Медицина неотложных состояний. - 2016. - № 5. - С. 87-93. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Medns_2016_5_16.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Стаднік Сергій Миколайович (1976–) (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського