Наукова періодика України Медицина невідкладних станів


Левченко О. Є. 
Медичні аспекти сучасної нелетальної зброї: травмуючі фактори нового типу (підготовлено за матеріалами Управління з нелетальної зброї (Joint Non-Lethal Weapons Directorate) Міністерства оборони США, Вірджинія, 2011 р.) / О. Є. Левченко, Н. В. Курділь, О. Г. Луценко, В. М. Падалка // Медицина неотложных состояний. - 2016. - № 2. - С. 30-39. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Medns_2016_2_5
Останніми десятиріччями наукові дослідження та інженерні роботи зі створення різних моделей несмертельної зброї активно проводяться в багатьох країнах світу. Однак побічні травматичні ефекти такого виду озброєння вивчені недостатньо та не знаходять необхідного для практикуючих лікарів висвітлення в джерелах наукової інформації. Мета огляду - аналіз характеристик травматичних факторів найбільш поширених технічних засобів, що належать до несмертельної зброї, і заходів щодо запобігання їх впливу. Досліджено основні характеристики окремих зразків, що перебували на етапі конструкторської розробки та експериментального впровадження в період 2012 - 2016 рр. Дослідженнями встановлено, що сучасні зелені лазери не тільки здатні викликати короткострокове порушення зору, але й мають супутній травматичний вплив, що проявляється пошкодженням очей різного ступеня. Акустичні попереджувальні пристрої викликають тимчасове порушення слуху з подальшими звуковими галюцинаціями. Травматичні електричні пристрої зумовлюють порушення електричної м'язової активності, що супроводжується різким обмеженням фізичної працездатності та втратою контролю над м'язами. Відволікаючі димові системи для легкових автомобілів і димові гранати, що запускаються з автомобіля, спричиняють синці, подразнення, токсичні ураження. Системи активного відштовхування здатні викликати широкий спектр травматичних ефектів: відчуття жару, виражені тепловий та больовий ефекти. Нові моделі зеленого лазера, що позбавляють дієздатності, викликають ефекти у вигляді тимчасового порушення зору, опіків очей, в окремих випадках є ризик повної втрати зору. Акцентовано увагу на тому, що сучасні несмертельні види озброєння за певних умов несуть потенційну загрозу не тільки для ймовірної мішені, а й для оператора зброї. Різноманітні непередбачувані ефекти несмертельної зброї невідомі широкому колу медичних працівників, що зазвичай беруть участь у наданні медичної допомоги за умов терористичних загроз. Тому проведення постійних досліджень і систематизація знань щодо цього спектра питань є актуальними завданнями сучасної медичної науки.
  Повний текст PDF - 1.892 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Левченко О.
  • Курділь Н.
  • Луценко О.
  • Падалка В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Левченко О. Є. Медичні аспекти сучасної нелетальної зброї: травмуючі фактори нового типу (підготовлено за матеріалами Управління з нелетальної зброї (Joint Non-Lethal Weapons Directorate) Міністерства оборони США, Вірджинія, 2011 р.) / О. Є. Левченко, Н. В. Курділь, О. Г. Луценко, В. М. Падалка // Медицина неотложных состояний. - 2016. - № 2. - С. 30-39. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Medns_2016_2_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Курділь Наталія Віталіївна (медичні науки)
  • Луценко Олександр Геннадійович (медичні науки)
  • Луценко Олександр Григорович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського