Наукова періодика України Медицина невідкладних станів


Левченко О. Є. 
Практичні аспекти надання медичної допомоги у випадках хімічних інцидентів на виробництві / О. Є. Левченко, Н. В. Курділь, В. М. Падалка, А. Г. Богомол, О. Г. Луценко, В. В. Андрющенко, В. Ф. Струк // Медицина неотложных состояний. - 2016. - № 2. - С. 105-110. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Medns_2016_2_14
Постійне збільшення в Україні кількості хімічних речовин, що використовуються на виробництві та в побуті, зумовлює різноманітність гострих отруєнь хімічної етіології. Нерідко отруєння виникають під час професійної діяльності, що безпосередньо не пов'язана з хімічною небезпекою, в таких випадках отруєння відбуваються внаслідок порушення правил використання товарів побутової хімії; застосування дезінфікуючих засобів; експлуатації опалювальних систем тощо. Мета дослідження - вивчення особливостей структури гострих виробничих отруєнь в м. Київ та її динаміки за період 2003 - 2015 рр. Використовувалися статистичні дані Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги (КМКЛШМД). Проаналізовано результати лікування 184-х пацієнтів віком від 18-ти до 72-х років, які проходили лікування на базі токсикологічного відділення з приводу гострих виробничих отруєнь хімічної етіології. Дослідженням встановлено, що, незважаючи на зменшення в останні 10 років кількості звернень до КМКЛШМД з приводу нещасних випадків на виробництві, кількість гострих хімічних виробничих інцидентів за період дослідження залишилася стабільною та становила в середньому 3,5 %. З'ясовано, що найбільша кількість випадків отруєнь була серед жінок у віковій групі 41 - 50 років (31,4 %), у чоловіків в групах 21 - 30 та 31 - 40 років (36,1 та 18,8 % відповідно). Виробничі отруєння були пов'язані із токсичною дією монооксиду вуглецю та продуктів горіння (15,7 %), кислот і луг (8,2 %), дезінфікуючих засобів (7,6 %), органічних розчинників (6,0 %), нітрофарб, хлору та миючих засобів (5,0 %). Перебування постраждалих у стаціонарі перевищувало аналогічні показники за гострих побутових отруєнь у 2,7 разу (3,5 та 9,5 доби відповідно). Встановлено, що більшість випадків отруєння відбувалися на підприємствах та в установах, що безпосередньо не пов'язані із використанням хімічних речовин, лише 10,8 % постраждалих працювали за умов хімічно небезпечних виробництв (пожежні бригади, хімічні лабораторії, дезінфекційні станції, автомайстерні). Варіабельність структури гострих побутових отруєнь вимагає проведення їх постійного моніторингу з метою своєчасного впровадження заходів діагностики, лікування та запобігання.
  Повний текст PDF - 407.809 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Левченко О.
  • Курділь Н.
  • Падалка В.
  • Богомол А.
  • Луценко О.
  • Андрющенко В.
  • Струк В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Левченко О. Є. Практичні аспекти надання медичної допомоги у випадках хімічних інцидентів на виробництві / О. Є. Левченко, Н. В. Курділь, В. М. Падалка, А. Г. Богомол, О. Г. Луценко, В. В. Андрющенко, В. Ф. Струк // Медицина неотложных состояний. - 2016. - № 2. - С. 105-110. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Medns_2016_2_14.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Луценко Олександр Геннадійович (медичні науки)
  • Луценко Олександр Григорович (медичні науки)
  • Струк Володимир Федорович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського