Наукова періодика України Медицина невідкладних станів


Дудукіна С. О. 
Особливості припинення респіраторної підтримки після тривалої штучної вентиляції легенів у хворих із вторинними ішемічними ускладненнями внаслідок інтракраніальних аневризматичних крововиливів / С. О. Дудукіна, В. І. Грішин, Ю. Ю. Кобеляцький // Медицина неотложных состояний. - 2015. - № 6. - С. 24-28. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Medns_2015_6_6
Мета дослідження - визначити особливості вінінгу та тривалість респіраторної підтримки у хворих із вторинними ішемічними ускладненнями внаслідок інтракраніальних аневризматичних крововиливів (ІАК). До дослідження було залучено 60 пацієнтів із вторинними ішемічними ускладненими інтракраніальних ІАК, які вижили. З метою лікування вторинної ішемії головного мозку у 29-ти пацієнтів проводили терапевтичну гіпотермію протягом 48-ми год. Тривалість штучної вентиляції легенів, вінінгу та загальної респіраторної підтримки, частоти спонтанних вдихів, як і відносна тривалість штучної вентиляції легенів та вінінгу, не залежала від варіанта лікування. На початку вінінгу хворих було розподілено на 3 групи залежно від результату тесту спонтанного дихання. Першу групу становили 27 пацієнтів із нормальною механікою дихання. Тривалість вінінгу в цій групі пацієнтів була найменшою - 1357,0 +- 48,7 хвилини. Показник Р0.1 на першу добу вінінгу в цій групі хворих становив 2,93 +- 0,20 мм вод.ст. і знаходився в межах нормальних значень увесь час до переводу хворого на спонтанне дихання. Другу групу становили 15 пацієнтів із пригніченням респіраторного драйву. Середнє Р0.1 у всіх пацієнтів дорівнювало 1,48 +- 0,37 мм вод.ст. та поступово зростало. У хворих із частим поверхневим диханням (18 пацієнтів) під час тесту спонтанного дихання вихідний середній показник Р0.1 становив 3,75 +- 0,70 мм вод.ст. і з другої доби вінінгу статистично перевищував показники в групах нормальної механіки дихання та пригнічення респіраторного драйву (p = 0,001). Тривалість вінінгу становила 3680,0 +- 126,4 хвилини, що було значно більшим, ніж у хворих із нормальною механікою дихання (p = 0,00009), та меншим, ніж у пацієнтів із частим поверхневим диханням (p = 0,00000001). Висновки: тривалість респіраторної підтримки у хворих із вторинними ішемічними ускладненнями внаслідок ІАК не залежить від температури тіла у перші 48 год. Хворі з вторинними ішемічними ускладненнями внаслідок ІАК на початку вінінгу мають 3 типи механіки дихання: нормальну, порушення респіраторного драйву, часте поверхневе дихання. Найбільшу тривалість вінінгу мають хворі з пригніченням респіраторного драйву.
  Повний текст PDF - 379.98 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Дудукіна С.
  • Грішин В.
  • Кобеляцький Ю.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Дудукіна С. О. Особливості припинення респіраторної підтримки після тривалої штучної вентиляції легенів у хворих із вторинними ішемічними ускладненнями внаслідок інтракраніальних аневризматичних крововиливів / С. О. Дудукіна, В. І. Грішин, Ю. Ю. Кобеляцький // Медицина неотложных состояний. - 2015. - № 6. - С. 24-28. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Medns_2015_6_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Дудукіна Світлана Олександрівна (медичні науки)
  • Кобеляцький Юрій Юрійович (1962–) (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського