Наукова періодика України Медицина невідкладних станів


Кучин Ю. Л. 
Гіпералгезія при лікуванні пацієнтів у гострому періоді черепно-мозкової травми / Ю. Л. Кучин // Медицина неотложных состояний. - 2015. - № 6. - С. 55-57. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Medns_2015_6_12
В інтенсивній терапії тяжкої черепно-мозкової травми (ЧМТ) аналгоседація є важливою складовою. Мета дослідження - встановити, чи впливає постійна інфузія фентанілу у разі застосування аналгоседації у постраждалих із ЧМТ на виникнення гіпералгезії. В 11-ти пацієнтів було виконано 20 вимірювань механічного больового порогу монофіламентами фон Фрея. Одночасно з цим оцінювалась динаміка неврологічного статусу, показники стану серцево-судинної та дихальної системи, а також фіксувалась добова доза фентанілу. Для оцінки наявності та сили зв'язку між ознаками застосовували рангову кореляцію. У 7-ми пацієнтів реакція на подразнення виникала лише у разі застосування сили тиску 100 та 180 г, у 8-ми пацієнтів була потрібна сила тиску 26 або 60 г. Під час оцінки кореляційного зв'язку з використанням коефіцієнта Спірмена було виявлено сильний зворотній зв'язок між добовою дозою фентанілу та силою тиску, що викликала подразнення (r = -0,8, <$Eroman~p<<~0,05>). Таким чином, високі дози фентанілу асоціювалися зі зниженим больовим порогом, що, ймовірно, пов'язано з розвитком центральної гіпералгезії. Висновки: використання високих доз фентанілу для аналгоседації у постраждалих із ЧМТ може призводити до розвитку гіпералгезії. Подальші дослідження потрібні для пошуку оптимальних комбінацій гіпнотиків та анальгетиків під час аналгоседації для зменшення дози опіатів.В інтенсивній терапії тяжкої черепно-мозкової травми (ЧМТ) аналгоседація є важливою складовою. Мета дослідження - встановити, чи впливає постійна інфузія фентанілу у разі застосування аналгоседації у постраждалих із ЧМТ на виникнення гіпералгезії. В 11-ти пацієнтів було виконано 20 вимірювань механічного больового порогу монофіламентами фон Фрея. Одночасно з цим оцінювалась динаміка неврологічного статусу, показники стану серцево-судинної та дихальної системи, а також фіксувалась добова доза фентанілу. Для оцінки наявності та сили зв'язку між ознаками застосовували рангову кореляцію. У 7-ми пацієнтів реакція на подразнення виникала лише у разі застосування сили тиску 100 та 180 г, у 8-ми пацієнтів була потрібна сила тиску 26 або 60 г. Під час оцінки кореляційного зв'язку з використанням коефіцієнта Спірмена було виявлено сильний зворотній зв'язок між добовою дозою фентанілу та силою тиску, що викликала подразнення (r = -0,8, p << 0,05). Таким чином, високі дози фентанілу асоціювалися зі зниженим больовим порогом, що, ймовірно, пов'язано з розвитком центральної гіпералгезії. Висновки: використання високих доз фентанілу для аналгоседації у постраждалих із ЧМТ може призводити до розвитку гіпералгезії. Подальші дослідження потрібні для пошуку оптимальних комбінацій гіпнотиків та анальгетиків при аналгоседації для зменшення дози опіатів.
  Повний текст PDF - 294.343 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кучин Ю.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кучин Ю. Л. Гіпералгезія при лікуванні пацієнтів у гострому періоді черепно-мозкової травми / Ю. Л. Кучин // Медицина неотложных состояний. - 2015. - № 6. - С. 55-57. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Medns_2015_6_12.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кучин Юрій Леонідович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського