Наукова періодика України Медицина невідкладних станів


Гомон М. Л. 
Порівняльна характеристика ефективності сліпих і контрольованих методик блокади плечового сплетення / М. Л. Гомон // Медицина неотложных состояний. - 2015. - № 2. - С. 112-115. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Medns_2015_2_21
Мета роботи - підвищити якість анестезіологічного забезпечення оперативних втручань на верхній кінцівці за використання сліпої та під контролем нейростимулятора блокади плечового сплетення (ПС). Проведено блокади ПС надключичними доступами у 41-го пацієнта за оперативних втручань на верхній кінцівці. У першій групі проводилась ідентифікація шляхом одержання парестезії під кутом уколу голки <$E90~-~45 symbol Р>. У другій групі з 20-ти чоловік ідентифікація ПС проводилась за допомогою нейростимулятора під гострим кутом (<$E30 symbol Р>) голки в стані медикаментозного сну за рахунок комбінації сибазону з тіопенталом або пропофолом. В обох групах для блокади використовували комбінацію 1,5 % лідокаїну та 0,5 % бупівакаїну. Встановлено, що використання сліпого методу блокади ПС під прямим кутом не завжди забезпечує достатній протибольовий захист, що характеризується підвищенням максимального середнього артеріального тиску протягом оперативного втручання. Використання нейроідентифікації під час блокади сплетення під гострим кутом забезпечує 100 % успіх виконання блокади, стабільну гемодинаміку, тривалий моторний і сенсорний блок, кращу глибину анестезії і вимагає меншу кількість засобів для аналгезії та седації. Анестезія під контролем нейростимулятора в стані медикаментозного сну забезпечує більш комфортний стан хворого під час оперативного втручання та краще відношення хворого до анестезіологічного забезпечення у порівнянні зі сліпим методом. Висновки: узагальнюючи порівняльну характеристику обох методик блокади ПС, зроблено висновки, що повнота та тривалість блоку кращі у разі використання нейростимуляторної ідентифікації ПС та пункції під гострим кутом (<$E30 symbol Р>). Дана методика корелює зі 100 % успішністю анстезій, вищою якістю знеболювального ефекту, що потребує меншого додаткового використання засобів для наркозу та наркотичних анальгетиків, стабільними гемодинамічними показниками, довшою тривалістю анестезії та більшою комфортністю хворого протягом оперативного втручання.
  Повний текст PDF - 350.938 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Гомон М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Гомон М. Л. Порівняльна характеристика ефективності сліпих і контрольованих методик блокади плечового сплетення / М. Л. Гомон // Медицина неотложных состояний. - 2015. - № 2. - С. 112-115. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Medns_2015_2_21.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Гомон Микола Лонгінович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського