Наукова періодика України Медицина транспорту України


Шмагой В. Л. 
Частота та практична значущість клінічних і рентгенологічних ознак для діагностики й лікування порушень зрощення переломів великогомілкової кістки / В. Л. Шмагой // Медицина транспорту України. - 2015. - № 2. - С. 37-43. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/MTU_2015_2_8
Мета роботи - покращити результати лікування хворих із порушеннями зрощення переломів кісток гомілки шляхом встановлення практичної значущості і патогенетичності ознак порушень консолідації, удосконалення динамічного нагляду та передопераційного обстеження. У 2008 - 2013 рр. в ортопедо-травматологічному центрі Київської обласної клінічної лікарні № 1 проходили оперативне лікування 143 пацієнти з порушеннями зрощення кісток гомілки, відповідно зі сповільненою консолідацією переломів - 54 та псевдоартрозами - 89. Клінічний матеріал вивчали за стандартними звітними формами медичного закладу, результатами клінічного обстеження пацієнтів, лікування та нагляду в динаміці по закінченні стаціонарного курсу. Під час клінічних обстежень хворих виявляли основні клінічні та рентгенографічні ознаки порушень зрощення та чинники, що могли сприяти їх виникненню. Порівняли частоту виявлення окремих клінічних та рентгенологічних ознак у разі різних видів порушень зрощення. Оцінено наслідки лікування в строк 12 міс після реостеосинтезу за модифікованою шкалою Neer - Grantham - Shelton. Висновки: оцінивши загальну кількість виявлених ознак порушень зрощення за всіх типів порушень консолідації переломів великогомілкової кістки, виділили ті, що мають найбільшу частоту та можуть бути зараховані до первинних патогномонічних ознак. Це рентгенологічна картина сповільнення появи ознак зрощення (51,8 %) та рентгенологічне збільшення розмірів міжуламкової щілини (50,4 %). Оцінюючи наслідки лікування пацієнтів з порушеннями зрощення переломів великогомілкової кістки за строками відновлення працездатності, зауважили вірогідно значуще прискорення одержання позитивного наслідку в групі зі сповільненою консолідацією на 1,7 і 4,3 міс у порівнянні з групою псевдоартрозів та статистично значуще переважання відмінних результатів у групі зі сповільненою консолідацією, ніж у групі з псевдоартрозами.
  Повний текст PDF - 169.293 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шмагой В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шмагой В. Л. Частота та практична значущість клінічних і рентгенологічних ознак для діагностики й лікування порушень зрощення переломів великогомілкової кістки / В. Л. Шмагой // Медицина транспорту України. - 2015. - № 2. - С. 37-43. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/MTU_2015_2_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Шмагой Василь Леонідович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського