Наукова періодика України Медицина транспорту України


Огоновський Р. З. 
Можливість корекції експериментального інфікованого ранового процессу локальною терапією гелем композиційної суміші похідних ?-кротонолактону та Zn-карнозину / Р. З. Огоновський // Медицина транспорту України. - 2013. - № 3. - С. 22-28. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/MTU_2013_3_13
Лікування ран - одна з найстаріших проблем, яка не втратила своєї актуальності й сьогодні. Дослідження та встановлення нових аспектів цієї проблеми стимулює пошук засобів спрямованого впливу на рановий процес. Мета роботи - порівняльне вивчення ефективності дії 2 % гелю композиційної суміші похідних <$Egamma>-кротонолактону та Zn-карнозину на перебіг запального процесу та регенерації експериментальної інфікованої дерматомної рани. Дослідження проведено на білих щурах, розділених на три групи: контрольна, яким не проводили лікування; дослідна 1, де здійснювали лікування шляхом нанесення на поверхню рани 2 % гелю композиційної суміші похідних <$Egamma>-кротонолактону та Zn-карнозину; дослідна 2, яким аналогічне лікування проводили маззю, що містить офлоксацин. Експериментальну рану моделювали загальною площею 120 мм<^>2, інфікуючи її суспензією S. aureus. З метою оцінки ефективності лікування здійснено візуальне дослідження ранової поверхні на 3-, 5-, 7-, 10-, 14- та 21-й день після формування гнійної рани. Критеріями оцінки ранового процесу слугували терміни ліквідації перифокального запалення, гіперемії, інфільтрації країв вогнища ураження, кількість і характер ексудату очищення рани від гнійно-некротичних тканин, поява грануляцій, виповнення грануляціями, початок крайової епітелізації. Висновки: застосування запропонованої композиційної суміші в лікуванні експериментальної інфікованої дерматомної рани виявляється в інтенсивній ліквідації гострих запальних явищ та посиленні некролітичних процесів. Указані властивості сприяють швидшому переходу катаболічних процесів у рані в анаболічні, що відбивається в повному загоєнні рани виявляється в інтенсивній ліквідації гострих запальних явищ та посиленні некролітичних процесів. Указані властивості сприяють швидшому переходу метаболічних процеси у рані в анаболічні, що відбивається в повному загоєнні рани в більш ранні терміни. Одержані результати надають підставу стверджувати, що композиційна суміш похідних <$Egamma>-кротонолактону та Zn-карнозину має виразні антисептичні та ранозагоювальні властивості у разі застосування її за умов in vitro і є перспективною для успішного лікування інфікованих ран м'яких тканин.
  Повний текст PDF - 378.799 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Огоновський Р.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Огоновський Р. З. Можливість корекції експериментального інфікованого ранового процессу локальною терапією гелем композиційної суміші похідних ?-кротонолактону та Zn-карнозину / Р. З. Огоновський // Медицина транспорту України. - 2013. - № 3. - С. 22-28. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/MTU_2013_3_13.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Огоновський Роман Зіновійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського