Наукова періодика України Металургійна та гірничорудна промисловість


Попов С. О. 
Перспективи відновлення підземної розробки магнетитових кварцитів в україні: гірничотехнічні, технологічні і економічні аспекти / С. О. Попов, В. М. Сидор, В. А. Новік // Металургійна та гірничорудна промисловість. - 2018. - № 4. - С. 45-52.
Мета роботи - обгрунтування доцільності та перспективності відновлення розробки магнетитових кварцитів підземним способом в Україні. Аналіз літературних джерел, проектної документації та даних практики, які містять відомості про сучасний стан і умови розробки залізних руд України та дані про різновиди і стан запасів залізних руд різних видів у надрах України. Розглянуто проблему, за якої залізорудні гірничодобувні підприємства виконують видобуток руди на великих, гранично економічних глибинах і можливе виникнення дефіциту сировинних ресурсів у недалекій перспективі. Визначено обсяги магнетитових кварцитів, які є на законсервованих і діючих шахтах і країни, і які на цей час не експлуатуються, обгрунтовано доцільність і напрями відновлення розробки цих руд для розширення сировинної бази вітчизняної залізорудної гірничодобувної промисловості. Розширено принципові підходи до реалізації на сучасному технологічному і технічному рівнях циклічно-поточної технології підземної розробки запасів магнетитових кварцитів, які спроможні забезпечити економічну ефективність їх видобутку на глибинах, на яких відкритий спосіб їх розробки стає нерентабельним. Економічна ефективність підземної розробки запасів магнетитових кварцитів за умов функціонування залізорудних гірничодобувних підприємств забезпечує суттєве розширення їх сировинної бази, яка невпинно скорочується, підтримку виробничої потужності цих підприємств на тривалий період і надає змогу залишатися Україні одними з лідерів у галузі залізорудного гірничодобувного виробництва у світі.
412
    Зміст випуску     Цитування публікації

Повний текст публікації буде доступним після 01.09.2020 р., через 412 днів


Цитованість авторів публікації:
 • Попов С.
 • Сидор В.
 • Новік В.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Попов С. О. Перспективи відновлення підземної розробки магнетитових кварцитів в україні: гірничотехнічні, технологічні і економічні аспекти / С. О. Попов, В. М. Сидор, В. А. Новік // Металургійна та гірничорудна промисловість. - 2018. - № 4. - С. 45-52..

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Попов Станіслав Олегович (технічні науки)
 • Сидор Василь Михайлович (технічні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського