Наукова періодика України Металургійна та гірничорудна промисловість


Письменна Т. Г. 
Дослідження процесу відчуження земельних ділянок для їх використання гірничодобувними підприємствами з підземним способом видобутку / Т. Г. Письменна, С. В. Письменний, О. Є. Куліковська // Металлургическая и горнорудная промышленность. - 2017. - № 6. - С. 43-53. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/MGRP_2017_6_11
Мета роботи - дослідження процесу відчуження земельних ділянок приватної власності громадян для використання гірничодобувними підприємствами з підземним способом видобутку шляхом визначення оптимального сценарію його інвестування за роками. Для досягнення поставленої мети використовувався комплексний метод досліджень, який включає загальнонаукові методи: бібліографічний і описовий; аналіз практики виробничої діяльності, графічний метод із застосуванням системи автоматизованого проектування; метод економіко-математичного моделювання (метод дисконтування). Вперше визначено оптимальний сценарій інвестицій за відчуження земельних ділянок приватної власності громадян за умов гірничодобувного підприємства з підземним способом видобутку залізних руд, який відрізняється від існуючих врахуванням фактору часу під час визначення розміру приведених капітальних вкладень через коефіцієнт дисконтування. Розроблено метод з визначення оптимального сценарію відчуження земельних ділянок з урахуванням запасів, зосереджених у поверсі, що відпрацьовується підземним способом системами з масовим обваленням. Обгрунтовано стратегію інвестування процесу відчуження земельних ділянок приватної власності громадян за рахунок вибору оптимального сценарію інвестицій за роками, що надасть змогу забезпечити подальшу діяльність гірничодобувного підприємства з підземним способом видобуту зі збереженням його продуктивної потужності. Встановлено, що під час проектування загальної площі землекористування, яке підлягає відчуженню, доцільно поділити її на зони, які відповідають зонам зсуву відповідних поверхів відпрацювання, це надає змогу визначити тривалість процесу відчуження та можливі сценарії його інвестування. Обгрунтовано залежність тривалості процесу відчуження від часу відпрацювання поверхів. Використовуючи метод дисконтування грошових потоків, розглянуто різноманітні варіанти розподілу капітальних вкладень за роками, для кожного сценарію інвестування відчуження земельних ділянок визначено розміри приведених капітальних вкладень. З аналізу одержаних результатів розрахунків визначено економічно ефективним нерівномірний варіант капіталовкладень зі зростанням обсягів фінансування за роками, який надає змогу зменшити розмір капітальних витрат. Підтверджено, що ефективність процесу відчуження земельних ділянок забезпечується за рахунок поетапного інвестування з застосуванням нерівномірного розподілу капіталовкладень зі збільшенням обсягів фінансування за роками.
  Повний текст PDF - 499.331 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Письменна Т.
  • Письменний С.
  • Куліковська О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Письменна Т. Г. Дослідження процесу відчуження земельних ділянок для їх використання гірничодобувними підприємствами з підземним способом видобутку / Т. Г. Письменна, С. В. Письменний, О. Є. Куліковська // Металлургическая и горнорудная промышленность. - 2017. - № 6. - С. 43-53. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/MGRP_2017_6_11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Письменний Сергій Васильович (технічні науки)
  • Куліковська Ольга Євгенівна (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського