Наукова періодика України Проблеми кріобіології і кріомедицини


Івченко Т. В. 
Гіпотермічне та низькотемпературне зберігання рослин-регенерантів і меристем часнику (Allium sativum L.) для створення in vitro колекцій / Т. В. Івченко, Т. І. Віценя, Н. О. Шевченко, Н. О. Баштан, С. І. Корнієнко // Проблемы криобиологии и криомедицины. - 2017. - Т. 27, № 2. - С. 110–120. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KrioBiol_2017_27_2_4
В Україні розроблюють способи створення колекцій генетичних ресурсів рослин. У роботі досліджено вплив різних умов зберігання на показники життєздатності колекційних зразків часнику (Allium sativum L.). Культуру проростків сорту "Дюшес" депонували in vitro за температури <$E4~symbol Р roman C> у темноті на живильному середовищі Murashige-Skoog (MS) із різним мінеральним складом (1/2 MS і MS) та за температури <$E22~symbol Р roman C> на середовищі MS із різною концентрацією сахарози (4,5; 6; 9 і 12 %) упродовж року. Матеріалом для низькотемпературного зберігання були меристеми сортів "Дюшес" (озимий) та "Мануйлівський" (ярий). Апекси дегідратували розчином, що вітрифікується (1 М сахарози + 2 М гліцерину + 2,5 М етиленгліколю), протягом 120 хв, розміщували у кріопробірки та занурювали у рідкий азот. Зразки зберігали за температури -<$E196~symbol Р roman C> упродовж години та 5 років. Максимальну збереженість проростків протягом року забезпечувало депонування за температури <$E4~symbol Р roman C> на середовищі 1/2 MS (94,4 %) та <$E22~symbol Р roman C> на середовищі з додаванням 12 % сахарози (85 %). Зберігання меристем часнику за температури -<$E196~symbol Р roman C> не впливало на їх життєздатність та швидкість розвитку. Життєздатність деконсервованих меристем часнику сортів "Дюшес" та "Мануйлівський" складала близько 60 %.
  Повний текст PDF - 406.148 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Івченко Т.
  • Віценя Т.
  • Шевченко Н.
  • Баштан Н.
  • Корнієнко С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Івченко Т. В. Гіпотермічне та низькотемпературне зберігання рослин-регенерантів і меристем часнику (Allium sativum L.) для створення in vitro колекцій / Т. В. Івченко, Т. І. Віценя, Н. О. Шевченко, Н. О. Баштан, С. І. Корнієнко // Проблемы криобиологии и криомедицины. - 2017. - Т. 27, № 2. - С. 110–120. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KrioBiol_2017_27_2_4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Шевченко Надія Олександрівна (біологічні науки)
  • Шевченко Наталія Олександрівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського