Наукова періодика України Проблеми кріобіології і кріомедицини


Петрушко М. П. 
Морфофункціональні характеристики свіжовиділених і кріоконсервованих клітин гранульози та кумулюса яєчників людини / М. П. Петрушко, В. І. Піняєв, О. Б. Ревенко, Н. О. Волкова, Н. Н. Чуб // Проблемы криобиологии и криомедицины. - 2014. - Т. 24, № 1. - С. 57-66. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KrioBiol_2014_24_1_8
Використання комплексу клітин гранульози та кумулюса (КГК) може бути перспективним у разі співкультивування гамет та ембріонів у програмах допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ), що робить нагальним їх кріоконсервування. Вивчено КГК жінок віком 25 - 39 років, які проходили курс лікування безпліддя за методом IVF. Для кріоконсервування суспензії КГК використовували 1,5 М розчин 1,2-ПД. Зразки охолоджували зі швидкістю 0,3 град/хв від 25 до <$E-6~symbol Р roman C>, надалі здійснювали ініціацію кристалоутворення, від -6 до <$E-35~symbol Р roman C> швидкість охолодження складала 1 град/хв; після цього зразки занурювали в рідкий азот і зберігали за <$E-196~symbol Р roman C>. Після відігрівання КГК зберігали свої основні властивості: здатність до адгезії та проліферації, а також гормонопродукувальну функцію. Під час культивування виявлено затримку розвитку культури КГК на 1 - 2 доби у порівнянні зі свіжовиділеними клітинами. Через 7 діб після експлантації культури деконсервованих КГК практично не відрізнялись від первинних культур КГК відповідного терміну розвитку in vitro. Змінився рівень гормонопродукції КГК після кріоконсервування: естрадіолу - знизився на 89,9 %, а прогестерону - підвищився на 81,4 % відносно показників свіжовиділених суспензій. Одержані результати свідчать про те, що КГК можна одержувати і зберігати за умов низькотемпературних банків з метою подальшого використання у ДРТ.
  Повний текст PDF - 509.771 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Петрушко М.
  • Піняєв В.
  • Ревенко О.
  • Волкова Н.
  • Чуб Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Петрушко М. П. Морфофункціональні характеристики свіжовиділених і кріоконсервованих клітин гранульози та кумулюса яєчників людини / М. П. Петрушко, В. І. Піняєв, О. Б. Ревенко, Н. О. Волкова, Н. Н. Чуб // Проблемы криобиологии и криомедицины. - 2014. - Т. 24, № 1. - С. 57-66. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KrioBiol_2014_24_1_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Петрушко Марина Павлівна (біологічні науки)
  • Ревенко Олена Борисівна (біологічні науки)
  • Волкова Наталія Олександрівна (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського