Наукова періодика України Проблеми кріобіології і кріомедицини


Любич Л. Д. 
Вплив "Сандімуну" на розвиток імунної відповіді при внутрішньоочеревинному та внутрішньомозковому введенні алогенних фетальних нейроклітин у мишей / Л. Д. Любич, М. І. Лісяний // Проблемы криобиологии. - 2012. - Т. 22, № 4. - С. 468-483. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KrioBiol_2012_22_4_10
Мета роботи - порівняння імунної відповіді у мишей при внутрішньоочеревинному та внутрішньомозковому введенні фетальних нейральних клітин-прекурсорів (НКП) (Е13-15), а також визначення можливості пригнічення викликаної імунної відповіді. Клітинні суспензії фетальних НКП від мишей-донорів СВА вводили внутрішньоочеревинно або внутрішньомозково мишам-реципієнтам C57BL/6 (<$E 1~times~10 sup 6> клітин на тварину). Частині тварин проводили імуносупресію "Сандімуном" (циклоспорин А для парентерального введення) у кількості 100 мкг на тварину на 0-, 3-, 6-у добу. Контролем слугували інтактні тварини. Дослідження алоімунних та антигенспецифічних реакцій проводили через 6, 12, 18 та 37 діб після введення клітин. Системне (внутрішньоочеревинне) введення фетальних НКП викликало більш виразну клітинну і гуморальну алоімунну відповідь у порівнянні з локальним (внутрішньомозковим). Клітинні алоцитотоксичні імунні реакції досягали піка на 6 - 12-у добу після імунізації з подальшим поступовим зниженням до 37-ї доби. Призначення "Сандімуну" зменшувало ці прояви при внутрішньоочеревинному введенні клітин вже з 12-ї доби і суттєво не впливало на даний показник у тварин з внутрішньомозковим введенням. Гуморальні алоцитотоксичні імунні реакції при внутрішньоочеревинному введенні фетальних НКП досягали максимуму на 12 - 18-у добу і знижувались з 18-ї по 37-у добу дослідження. Рівень алоцитотоксичних антитіл знижувався до норми під впливом "Сандімуну" до 37-ї доби. У тварин із внутрішньомозковим введенням клітин рівень гуморальних алоцитотоксичних імунних реакцій зменшувався з 18-ї доби і суттєво не змінювався за умов впливу "Сандімуну". Після системного введення фетальних НКП зафіксовано підвищений рівень антитіл до основного білка мієліну (OБM) (18-а доба) та S-100 (37-а доба). У тварин із внутрішньомозковим введенням фетальних НКП розвивалась більш значна специфічна імунна відповідь на маркерні антигени клітин нервової системи (ОБМ і NSE), яка нарощувалась до 37-ї доби. Корекція "Сандімуном" дозволяє знизити на 37-у добу рівень нейроаутоантитіл до норми.
  Повний текст PDF - 613.301 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Любич Л.
  • Лісяний М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Любич Л. Д. Вплив "Сандімуну" на розвиток імунної відповіді при внутрішньоочеревинному та внутрішньомозковому введенні алогенних фетальних нейроклітин у мишей / Л. Д. Любич, М. І. Лісяний // Проблемы криобиологии. - 2012. - Т. 22, № 4. - С. 468-483. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KrioBiol_2012_22_4_10.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Любич Лариса Дмитрівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського