Наукова періодика України Проблеми кріобіології і кріомедицини


Ломако В. В. 
Вплив природного і різних видів штучного гіпометаболізму на активність системи протеїназа – інгібітор протеїназ у хом’яків і щурів / В. В. Ломако, Л. М. Самохіна, О. В. Шило // Проблемы криобиологии. - 2011. - Т. 21, № 3. - С. 280-290. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KrioBiol_2011_21_3_7
Вивчено особливості впливу природного у хом'яків і різних видів штучного (гіпоксично-гіперкапнічного й аміназинового) гіпометаболізму (ГМ) у щурів на активність системи протеїназа - інгібітор протеїназ. У сироватці крові та без'ядерних фракціях 10 %-х гомогенатів тканин кори мозку, легень, серця, печінки та нирок визначено загальну активність протеїназ (ЗАП), нетрипсиноподібних протеїназ (НТПП) та їх інгібіторів (alpha-1-інгібітору протеїназ (alpha-1-ІП) і alpha-2-макроглобуліну (alpha-2-МГ)) високочутливими (10<^>-9 - 10<^>-10 г) за допомогою ферментативних методів. Впливи різних видів штучного та природного ГМ викликають схожі зміни: на тлі незмінної активності alpha-1-ІП підвищується ЗАП. На відміну від природного, за вивчених видів штучного ГМ знижується активність alpha-2-МГ (за природного не змінюється). Виявлено найбільш різноспрямовані розбіжності в динаміці активності НТПП: якщо за природного ГМ не змінюється (окрім нирок), то за гіпоксично-гіперкапнічного ГМ - знижується, а за аміназинового, навпаки, зростає (крім печінки, легенів і кори мозку). Одержані дані укладаються в концепцію, що розвиток гіпометаболізму, зокрема природного, полягає в перебудові певних молекулярних механізмів, ніж у наявності спеціалізованих генів, тобто відбувається перепрограмування існуючих біохімічних процесів (наприклад, активності системи протеїназа - інгібітор протеїназ).
  Повний текст PDF - 495.084 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Ломако В.
  • Самохіна Л.
  • Шило О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Ломако В. В. Вплив природного і різних видів штучного гіпометаболізму на активність системи протеїназа – інгібітор протеїназ у хом’яків і щурів / В. В. Ломако, Л. М. Самохіна, О. В. Шило // Проблемы криобиологии. - 2011. - Т. 21, № 3. - С. 280-290. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KrioBiol_2011_21_3_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Ломако Вікторія Вікторівна (біологічні науки)
  • Самохіна Любов Михайлівна (біологічні науки)
  • Шило Олександр Володимирович (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського