Наукова періодика України Проблемы криобиологии и криомедицины


Сакун О. В. 
Механізми кріопошкодження дріжджових грибів Saccharomyces cerevisiaе при заморожуванні у водному розчині диметилсульфоксиду з постійною швидкістю у контейнерах циліндричної форми / О. В. Сакун // Проблемы криобиологии. - 2010. - Т. 20, № 1. - С. 59-65. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KrioBiol_2010_20_1_9
Визначено колонієутворюючу здатність дріжджових грибів S. cerevisiae, суспендованих у розчині "10 % диметилсульфоксиду - 0,135 М NaCl - вода", після заморожування зі швидкостями 1, 5 та 10 <$E symbol Р>С/хв. За допомогою методу точкової термографії встановлено залежність локальної середньої швидкості охолодження у зразку, який заморожувався, на етапі кристалізації клітинної суспензії від швидкості охолодження кріоносія в кріостаті та відстані від осі контейнерів циліндричної форми з діаметрами 10, 20 і 30 мм. Висока колонієутворююча здатність мікроорганізмів S. cerevisiae спостерігається, якщо значна кількість клітин, які містяться в контейнері для заморожування, на етапі кристалізації охолоджується зі швидкостями 4 - 8 <$E symbol Р>С/хв. Максимальне значення колонієутворюючої здатності мікроорганізмів S. cerevisiae досягається під час заморожування в контейнері діаметром 20 мм за швидкості охолодження холодоносія в кріокамері 5 <$E symbol Р>С/хв.
  Повний текст PDF - 836.511 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Сакун О.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Сакун О. В. Механізми кріопошкодження дріжджових грибів Saccharomyces cerevisiaе при заморожуванні у водному розчині диметилсульфоксиду з постійною швидкістю у контейнерах циліндричної форми / О. В. Сакун // Проблемы криобиологии. - 2010. - Т. 20, № 1. - С. 59-65. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KrioBiol_2010_20_1_9.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Сакун Олександр Валерійович (біологічні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського