Наукова періодика України Проблеми кріобіології і кріомедицини


Грищенко В. И. 
Возможные механизмы мембранного транспорта белков: перенос цитохрома С через митохондриальные мембраны и его роль в механизме криообновления / В. И. Грищенко, Э. И. Алексеевская // Проблемы криобиологии. - 2005. - Т. 15, № 1. - С. 42-49. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KrioBiol_2005_15_1_8
Стисло висвітлено положення, відповідно до якого системи переносу цитохромів складаються, як правило, з двох молекулярних компонентів: специфічного білка-переносника, який може пізнавати поліпептиди за допомогою рецепторної функції і, таким чином, полегшувати їх пересування крізь мембрани, і системи, яка забезпечує передачу енергії молекулі-переноснику, завдяки чому вона здатна переносити поліпептиди крізь мітохондріальні мембрани. Провідна роль цитохрому С у механізмі кріооновлення обумовлена, в основному, регуляцією низькими температурами генів, під контролем яких знаходяться цитохром С, а також НАДН, що бере участь у його транспортній функції крізь зовнішню мітохондріальну мембрану; і здатністю низьких температур модифікувати структуру та функцію мітохондрій у напрямку більш сприятливої взаємодії з ними цитохрому С.
  Повний текст PDF - 336.279 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Грищенко В.
  • Алексеевская Э.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Грищенко В. И. Возможные механизмы мембранного транспорта белков: перенос цитохрома С через митохондриальные мембраны и его роль в механизме криообновления / В. И. Грищенко, Э. И. Алексеевская // Проблемы криобиологии. - 2005. - Т. 15, № 1. - С. 42-49. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KrioBiol_2005_15_1_8.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського