Наукова періодика України Клінічна фармація


Konovalenko І. S. 
The study of acute toxicity of drugs on the basis of the plant raw material for non-hormonal therapy of the climacteric syndrome / І. S. Konovalenko, N. P. Polovko, D. V. Lytkin, А. L. Zagayko // Клінічна фармація. - 2018. - Т. 22, № 3. - С. 11-16. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KlPh_2018_22_3_4
На теперішній час в Україні профілактика та лікування клімактеричного синдрому є актуальним завданням сучасної медицини, оскільки за даними ВООЗ близько 45 % жінок віком від 50 років звертається до лікувально-профілактичних закладів із системними проявами клімактеричного синдрому, а саме приливами, порушеннями психоемоційного стану, депресіями тощо. Переважно для зменшення проявів клімаксу у жінок лікарі застосовують замісну гормональну фармакотерапію, яка чинить цілу низку побічних реакцій, таких як ожиріння, цукровий діабет, захворювання серцево-судинної системи. Саме тому необхідно розширювати асортимент фармацевтичного ринку негормональних препаратів на основі лікарської рослинної сировини, які проявляють значно менший спектр побічних ефектів. Мета роботи - провести вивчення гострої токсичності крапель спиртових та збору комбінованого складу на основі лікарської рослинної сировини для негормональної терапії клімактеричного синдрому, оцінити небезпечність речовин для здоров'я в умовах короткотривалої дії та визначити клас токсичності. Дослідження було проведено на 60 білих аутбредних щурах самцях та самках з масою тіла 200 - 220 гг. Перед дослідженням тварини були розподілені по групах по 6 тварин у кожній. За 24 години до введення препаратів тварин позбавляли їжі. Введення лікарських засобів здійснювали вранці натще. Після перорального введення тест-зразків препаратів тварин утримували ще 4 години без їжі з вільним доступом до води. Внутрішньошлунково досліджувані тест-зразки введено за допомогою спеціального ентерального зонду, а внутрішньоочеревинне введення здійснювали із використанням одноразових трикомпонентних шприців. Після введення щурам тест-зразків у максимальній дозі 5000 мг/кг ентерально та 1000 мг/кг парентерально ознак інтоксикації у тварин не спостерігали: всі інтегральні показники не відрізнялися від показників тварин інтактної групи. Тварини були охайними, активними, мали задовільний апетит, реагували на звукові та світлові подразники, процеси сечовиділення і дефекації були в межах норми, порушення дихання та судом не спостерігали. Рефлекторна збудливість у всіх тварин була збережена. При спостереженні за тваринами протягом двох тижнів не було встановлено загибелі в жодній з експериментальних груп. Висновок: комплекс проведених досліджень з вивчення гострої токсичності крапель спиртових та збору комбінованого складу на основі лікарської рослинної сировини на щурах дозволив встановити відсутність токсичної дії препаратів при парентеральному (ЛД50 >> 1000 мг/кг) та ентеральному (ЛД50 >> 5000 мг/кг) шляхах введення. Згідно з класифікацією речовин за токсичністю досліджувані краплі та збір відносяться до IV класу токсичності - при внутрішньошлунковому та внутрішньоочеревинному введенні.
  Повний текст PDF - 295.519 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Konovalenko І.
  • Polovko N.
  • Lytkin D.
  • Zagayko А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Konovalenko І. S. The study of acute toxicity of drugs on the basis of the plant raw material for non-hormonal therapy of the climacteric syndrome / І. S. Konovalenko, N. P. Polovko, D. V. Lytkin, А. L. Zagayko // Клінічна фармація. - 2018. - Т. 22, № 3. - С. 11-16. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KlPh_2018_22_3_4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Половко Наталя Петрівна (1966–) (фармацевтичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського