Наукова періодика України Клінічна фармація


Булига Л. О. 
Експериментальне дослідження протизапальної дії комбінованого гелю з наночастками срібла та глюкозаміном / Л. О. Булига, Я. О. Бутко // Клінічна фармація. - 2016. - Т. 20, № 1. - С. 58-62. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KlPh_2016_20_1_13
Пошук нових місцевих лікарських засобів для лікування дерматитів, які б поєднували в собі протизапальну, репаративну, антимікробну дію та мінімум побічних ефектів, є надзвичайно актуальною проблемою для сучасної фармацевтичної науки. Вивчено протизапальні властивості нового місцевого засобу у формі гелю, що містить глюкозамін та наночастки срібла, на моделі субхронічного запалення шкіри щурів, викликаного нанесенням скипидару. Встановлено, що досліджуваний гель сприяв зменшенню візуальних проявів запалення на 66,67 %. Зменшення товщини шкірної згортки ушкоджених тканин відбулось на 15,5 % у групі, де наносили гель (p << 0,005), на 13,0 % - у групі препарату порівняння (p << 0,005) та на 4,9 % - у групі контрольної патології у порівнянні з початком лікування. За динамікою біохімічних показників під час лікування тварин з дерматитом можна припустити наявність вираженого протизапального, мембранстабілізувального й антиоксидантного ефектів досліджуваного препарату, що не суперечить існуючим у літературі даним про механізм протизапальної дії наночасток срібла та глюкозаміну гідрохлориду. За виразністю протизапальної активності досліджуваний гель переважає препарат порівняння крем "Дермазин", що робить перспективним його використання для лікування запальних захворювань шкіри.
  Повний текст PDF - 364.929 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Булига Л.
 • Бутко Я.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Булига Л. О. Експериментальне дослідження протизапальної дії комбінованого гелю з наночастками срібла та глюкозаміном / Л. О. Булига, Я. О. Бутко // Клінічна фармація. - 2016. - Т. 20, № 1. - С. 58-62. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KlPh_2016_20_1_13.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Булига Лідія Олексіївна (медичні науки)
 • Бутко Ярослава Олександрівна (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського